MiroslavaJar

Jak zlepšit matyku a mít na vysvědčení 1 ?

Dobrý den, já se chci zvládat výborně matyku co mám na to dělat? Vycházela mi na vysvědčení 2 ale to spíš 3 , ale učitelka ještě zavřela na to očí protože jsem Ukrajinka, ale já jsme fláká celou 6–7 třídu a vůbec nic z toho ne pamatuji a teď 8 ročník jsem pracovala jak čert ale stejně nic všechny písemky mám na 3 ,dělám různé cvičení ,chodím na doučování ale 1 týdne takže nic moc ,probírán materiál doma ,ale když píšu písemky dělám takové blbé chybyčki že to bych neudělal ani prvňáček a to mě hrozně štve materiál chápu a takové chyby z nepozornosti,jak trénovat tu pozornost a jak začít vidět tě chyby? Jak se vám daří matyka a co na to děláte, máte své zkušenosti a způsoby co bych mě poradili? Budu moc vděčná za vaši komentáře

Nejlepší odpověď
petrph

No právě, když ti říká „.. že děláš takové blbé chybičky že to bych neudělal ani prvňáček“.. Je to tím, že matematika je jako pyramida, čili když počítáš příklady z té 8.třídy , musiš znát i ty znalosti matematiky z předešlých tříd, od 1. až do té 7. jinak ty blbé chybičky v tom budeš dělat pořád.
Čili, jestli můžu poradit, tak systematicky od těch úplných základů. Pujč si někde učebnice matematiky z 1.-8 třídy i s cvičebnicemi. A začni počítat. Když budeš vidět že tu látku znáš a chyby neděláš, tak si vezmi učebnici z vyšší třídy a tak dále. No hned to nebude, ale když obětuješ prázdniny, tak bys to zvládnout mohla…
Držím palce

Další odpovědi
da ny

Počítat, počítat, počítat
Učit se, učit se, učit se (znát teorii, princip, vzorce).
Jednička (výborná), není nutná. Je dobré učivo znát a rozumět mu. 😉
Proč a jak se učit matematiku:
http://www.re­alisticky.cz/u­cebnice/01%20Ma­tematika%20S%C5%A0­/01%20Z%C3%A1klad­n%C3%AD%20poz­natky/01%20Opa­kov%C3%A1n%C3%AD/01%20Pr­o%C4%8D%20a%20jak%20se%2­0u%C4%8Dit%20ma­tematiku.pdf
„Abyste se matematiku naučili, musíte namáhat svůj mozek, nejlépe počítáním. U počítání se nikdy nevzdávejte, když narazíte na první překážku, dejte si nějakou tu práci a snažte se na to přijít.“

https://clanky­.rvp.cz/clanek/k/g/2142­5/JAK-UCIM-MATEMATIKU-I.html

elkon

Třeba nějaké soukromé doučování a zkus také zlepšit češtinu (vím, že je pro cizince těžká, ale mladý člověk to zvládne).
Dvojky také nejsou špatné známky, co by za ně jiní dali.

Alesh

Takhle se to složitě posuzuje. Jsou studenti, kteří se takříkajíc „v matematice ztratili“, pak většinou stačí jim „ukázat cestu“. V jejich případě pomůže kvalitní doučování, pokud teda nejsou úplně tupí (těm nepomůže nic 😉 ).
V tvém případě to ale spíš vypadá, že to učivo chápeš, tedy nejsi „ztracená“, ale prostě jen děláš „hloupé chyby“. V takovém případě je nutné víc trénovat. Simulovat si to školní prostředí, písemky apod., tj, že doma ti někdo zadá nějaké příklady, dá ti na to stejný čas jako ve škole a takhle si to musíš zkoušet nanečisto.