zjentek

Jak zlatoočce vyčistit křidélka ulepená od medu?

Chtělo by to rychlou odpověď. Po vytažení z talířku s roztokem začíná poněkud přesychat a tuhnout. Myslím, že těmi nožičkami to sama neučistí. Stále zpomaluje, bojím ať se pozvolna nezastaví úplně, úplně…

Aliene, děkuju. BTW, co jsou babuchanci? (;

Nejlepší odpověď
aliendrone

Protože jsem zjistil, že zlatoočky jsou HODNÉ brebery (dle mých kritérií > nežerou mě, žerou JINÉ BREBERY – mšice apod.), tak protentokrát poradím trochu lépe, než posledně s tím DDT. 😉

I když už je asi po ní, tak pro příště > hmyz dýchá zpravidla vzdušnicemi (nikoliv plícemi jako třeba osminozí babuchanci) a nejspíše došlo k jejich zalepení (vstupních otvorů, které se nachází po stranách těla či zadečku).

První pomoc breberám jsem zatím nedával, ale můžu odvodit paralelu. Podstatné je udržet kriticky nutné životní funkce a to bez ohledu na možné způsobení jiné (menší) újmy. Tedy v praxi bych ji hodil do hrnku s čistou vodou a pěkně lžičkou zamíchal (aby se ucpávky vzdušnic rozpustily). To míchání NENÍ mé typické přikládání polének pod vroucí kotlík! Je důležité k rychlému rozpuštění, víš jak to je s časem, když se dusíš.

BTW – mám podobný problém s beruškami, pořád odněkud vylézají (nechápu jak přežily pravidelnou podzimní dezinsekci) a mám je v kuchyni na okně. Sice vím, že žerou mšice, ale rozhodně je kupovat a nosit domů NEBUDU, holky mají smůlu.

aliendrone

zjentek>>> NZ a na vysvětlení > klídek a najednou hysterický řev!

Brácháááá! BABUCHANEC!!! Děléééj, zab ho!!! (v tom jsou i obsažena NEPUBLIKOVATELNÁ slova, která za jiných okolností od mých sourosemetrik neuslyšíš)

Takže následuje divadlo, odchytnu ho (musíš vofafrně, mají křehké nožičky, hned se jim ulomí) a odkráčím do jiné místnosti, kde otevřu okno a velmi demonstrativně s rozmahem chudáka vyhodím na mráz (toho, že jsem ho cestou nenápadně upustil si v hysterickém záchvatu nevšimnou a on rychle někam zaleze).

NJN, jsou to prostě arachnofobické BLBKY. U bab normálka, no možná je jejich fobie „trochu větší“, než je běžný babský standard. Takže „babuchanec“ je členovec z řádu Araneae, který v očích sourosemetrik vypadá „nebezpečně“ a „strašlivě“. Tedy v zásadě KAŽDÝ, který je vidět i bez lupy. 😉

Pavouci a berušky jsou jediné brebery, které ve svém okolí strpím (hodné – viz odpověď), proto to divadlo s výhozem z okna. Které pokud by neproběhlo (na vlastní oči by ho neviděly), tak KLID NEBUDE! 😉 😄

zjentek

Aha… mě na první napadlo, že jde o překlep od NABUCHANEC- jakože nějaký gigantický arachňák 😁😜

bABUCHANEC = STRAŠÁK BABUCHEN? nEBO JAK VZNIKLO? (;

(TVL musím si koupit klábosnici s caps kontrolkou bože 🤦‍♂️)

aliendrone

zjentek>>> Popravdě nwm, já ten název podědil od sourosemetrik (proto mu rozumím), které ho (logicky) používaly dříve, než já. Jak na to přišly ony netuším.

Ale věř mi, že se jich ptát NEBUDU, protože tohle téma berou smrtelně vážně. Pamatuješ jak se prodávala taková hračka – gumový pavouk s hadičkou a balónkem na konci, který když byl stisknut, tak pavouk povyskočil? Já jsem přirozeně věděl, že to bude ohne sranda, ale s kaskadérstvím mně vlastním jsem do toho šel a pavouka na ně nastražil. Když ho uviděly, tak na okamžik ztuhly a zbledly, když jsem s ním poskočil, tak málem omdlely (mladší se skácela k zemi tak jako tak). 😄

Ale když jim došlo vocogo a vzpamatovaly se, škoda mluvit. Starší mi zabodla vidličku do ramene (takovou tu dřevěnou z dekorativní sady, byla hned po ruce) a mladší po mně hodila hrnek s čajem a potvora se strefila (jak jinak, bohatá životní praxe) rovnou do zátylku (to už jsem zdrhal) – 2 stehy. Zato vyndavání zalomeného dřevěného hrotu z té dekorativní vidličky na pohotovosti BYLA FAKT SLAST. A čištění rány. Dodnes nwm, jestli ta doktorka nebyla latentní sadistka, ale tenkrát byla jiná doba a umrtvovat prý není třeba. Rýpala se ve mně snad půl hodiny. Vyndavání diabolky ze stehna (také bez umrtvení) proti tomu je úplná slast a rychlovka. Proč se vlastně tenkrát na těch oblbovácích tak šetřilo, nevíš? 😮

Dnes tuhle a podobné historky z mládí dáváme k lepšímu při zvláštních příležitostech/svá­tečních slezinách (každý si je pamatujeme JINAK, to je na tom nejlepší sranda!). Letos k tomu také došlo a proto to mám ještě v čerstvě v paměti. A kocháme se nevěřícně vyvalenými kukadly těch mladších, jaké že to mají tetičky/babičky (případné návštěvy při vyslechnutí takových story myslí, že si z nich jen utahujeme). Každopádně v případě zájmu téma PAVOUCI nadhoď mým sourosemetričkám sám, až u toho NEBUDU. Znovu připomínám – vše na vlastní nebezpečí. 😉 😁

zjentek

Aliene, díky! Učinil jsem tak (ještě před odpovědí). A zachránil jsem. Z-kočku jsem několikrát po sobě ponořil přitlačením síta shora ke dnu nádoby s vodou o pokojové teplotě- vír by byl IMHO pro bobečka šok. Ale zachránil jsem! (;

Chceš radu k proclení? Nekrm zlatoočky roztokem z medu a tak!