zjentek

Jak zjistit správnou velikost brýlí?

Existuje nějaká jednoduchá pomůcka? Mnemotechnická fintička?

Odpovědi
marci1

Zde je pomůcka: https://www.len­tiamo.cz/sprav­na-velikost-bryli.html 🙂

Kelt

Používej správnou terminologii – Pokud máš vadu zraku, tak ti lékař, nebo optik změří velikost dioptrií. Ale stejnou velikost dioptrií mohou mít různí lidé a někdo si nechá udělat kontaktní čočky, jiný si vybere kovové brýle, další třeba plastové a ty se mohou lišit velikostí, tlouštkou a pod. Ale tady je to subjektivní.

elkon

Odpovědný člověk, kterému záleží na jeho zdraví, navštíví očního lékaře, nebo optometristu.

GM

Tím, že si je vyzkoušíš.

zjentek

Elkoň no to už si ale fakt děláš kozy ne? Sháním sluneční brýle co máš za problém se zdravím ty koni!

elkon

zjenteku – zase jsi předvedl, že jsi „de*il“. Když neumíš ani popsat dotaz. Myslící člověk napíše sluneční brýle, debil ne.

zjentek

Tak tos pos.ral hošku máš po žížalkách…

zjentek

…Opto co??? To jsem ani nevěděl že existuje a to jsem starší než kostěné ráfky na skla!!!

elkon

Ty si ani na chytrého hrát neumíš, hlavně že víš kdo je Troll, ubožáku.

zjentek

Od začátku kdy seš tady bylo jasný že dokážeš dělit svět pouze na myslící a debily a sám sebe že pasuješ do tý první skupiny. Tak ty to na světě prostě máš a mít budeš, dokud na něm budeš. Co naplat. Nic. Tak pěknou neděli. 😘 Muck