Ivana9777

Jak zjistím, že se druhá strana odvolala?

Dobrý den,
6. 11. jsme měli soud o svěření do péče a určení výživného. Dne 20. 11. bylo odesláno rozhodnuti z okresního soudu. Já jsem se vzdala odvolání, ale bývalý přítel si ho nechal. Kdy, popřípadě jak, se dozvím, jestli se odvolal, nebo zda je rozhodnutí už pravomocné?
Na stránkách justice mám:
Průběh řízení
Událost v řízení Datum
Zahájení řízení 23.04.2018
Nařízení jednání 06.11.2018
Vydání rozhodnutí 06.11.2018
Vyřízení věci 06.11.2018
Je to už pravomocné?
Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Edison

Lze zajít na podatelnu příslušného soudu pro razítko o „nabytí právní moci“. Při tomto úkonu buď razítko dostanete, nebo nedostanete. Alespoň tak to mívám na úředních rozhodnutích a tak jsem to slyšel, že kdybych to pro něco poteboval i od soudu. Nem,uslím, že by soud měl nějakou povinnost o tomto informovat, je to v zájmu stran sporu.

Další odpovědi
Hlada

Na stránkách justice.cz.
E.Služby/E-justice/Infosoud

Zdroj: http://infosou­d.justice.cz/In­foSoud/public/se­arch.jsp

Edison

Čistě soukromý amatérký názor: Důležité – Vydání rozhodnutí a nabytí právní moci. Nejsem si jist, ale nic jiného ASI zákon nezná. V rozhodnutí může být totiž stanoveno, že např.: „úroky se počítají dnem vydání rozhodnutí“. Ovšem právní moc to nabyde možná později (nikdy ne předem) a pak by to znamenalo, že se úroky mezi těmito dvěma daty dopočítají, ale nárok na vyplacení vznikne až po nabytí právní moci, případně by mohlo dojít k tomu, že by mohlo být vyžadováno jejich vrácení a to i s úroky plus další úroky… Kua… člověk, aby se na soudy raději vykašlal… Neeeee… to ber jen jako příklad… A zdůrazňuji.. nejsem odborník!!