Rokio

Jak zjistí kontrola, jestli nemocný dodržuje pravidla neschopenky, pokud je doma, ale nebere třeba léky?

Jak se to dotyčný úředník může dozvědět?

poznámka: Mě se to netýká. Nebyl jsem na neschopence ani jednou za celou dobu trvání mého pracovního poměru (ani na brigádě). Prášky užívám. Když nemůžu přijít do práce, tak se to stane pouze vyjímečně a právě tehdy si beru neplacené volno, náhradní volno (pokud mám přesčasy) nebo dovolenou.

Nejlepší odpověď
Filip84

Proč by to měl zjišťovat? On k tomu nemá ani zákonné zmocnění, tedy, brání mu v tom zásada enumerativnosti veřejnoprávních pretensí.

Od toho jsou lékaři. Pokud má ošetřující lékař podezření, že dočasně práce nemocný zaměstnanec nedodržuje léčebný régime, ku příkladu v tom směru, že neužívá předepsané léky, může mu udělat příslušné odběry, nebo ho na ně poslat atp., a pokud se ta skutečnost prokáže, tak tu neschopenku, lidově řečeno, ukončí.

V čem je problém?

Další odpovědi
zjentek

Na to ti kálí Bílý tesák, musíš dřepět na adrese hlášeného pobytu a to je celý, tam si nedodržuj rules (regule, pravidla, kodex) co hrdlo ráčí 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️ … 🙏 Haribol!