demenceee

jak ziskat kondicku

zdravim. chtela bych zacit vic sportovat a trosku zhubnout jen nevim co presne delat. nemam skoro zadnou kondicku. kdyz beham skoro nic nevydrzim nemuzu dychat a boli me v krku. poradi mi nekdo jak ze zacatku postupovat a tak ? :) potrebovala bych njeakou radu jak pomalu zacit abych ziskala vetsi kondici a mela lepsi dychani. kvuli nedostatku pohybu mam i rychlejsi tep. diky za rady

Nejlepší odpověď
manon

Ono se to nakonec poddá. Začni tzv. indiánským během – chůzi střídáš s během, jednoduše začni přiměřeně své kondici. Behej pravidelně a uvidíš, jaké časem i v dýchání uděláš pokroky. Dobré je taky protáhnout tělo mimo běhu nějakými cviky doma – pravidelnost je důležitá. Nebo začni skákáním přes švihadlo a zvyšuj postupně počty přeskoků.

Další odpovědi
quentos

leda plastickou operací.
Doplňuji:
… aha, sorry, já místo toho O ve slově „kondicku“ čet U…

Damiana

Hlavně si najdi něco, co tě bude bavit. To se pak pravidlnost dodržuje sama od sebe. Za sebe ti doporučuji plavání. Krásně formuje a protahuje svaly, ve vodě je člověku báječně, odplaví stres a zvětší se i kapacita plic. Jakmile se ti bude snadněji dýchat, vydržíš toho víc i na "souši. Je pak na tobě, jaký sport si vybereš. Já miluji tanec – teď začíná doba tanečních, tak co si zkusit hodit kramflekem? 🙂

Questman

Zkus si přivstat a po ránu si zaběhat. Je to dobré na vylepšování fyzičky a taky tě probudí. Cvičení k večeru sice posílí svaly ale na kondičku je rozhodně lepší cvičit ráno. Nemusím dodávat, že nejlepší je dělat obojí 😁
Rozhodně se nevěnuj jenom jednomu typu cvičení (př. běh) z osobní zkušenosti vím, že takový stereotyp člověka brzo omrzí a nakonec se na to vykašle.
Stejně jako třeba v jídle (které je také důležité, zdravá strava při cvičení je rozhodujícím faktorem, platí, že když budeš jíst nezdravá jídla nebude mít tělo správné živiny a cvičení možná nebudeš zvládat) je i u cvičení dobrá pestrost.
O víkendu si zajezdi na kole, před běháním se nezapomeň rozcvičit, osobní zkušenost nemám ale jako dobrý způsob cvičení se mi jeví taneční styl Zumba, nemusíš rovnou vstupovat do týmu, můžeš cvičit i podle videa nebo instrukcí doma. Na spalování tuků, posílení svalů a zvyšování kapacity plic je dobré plavání (bazény fungují i přes zimu).
Každopádně ze začátku je dobrý tzv. jogging (pomáhá poslouchat „živou“ hudbu ve sluchátkách) a jízda na kole.
Z otázky se mi zdá, že tě trápí tvůj zdravotní stav. V tom případě si také, pokud to nemáš ověřené, zajdi k lékaři na kontrolu pulsu, tlaku atd. a on ti poví, jestli jsi na tom tak špatně, jak si myslíš.
Hodně štěstí a hlavně pevnou vůli 🙂

venkovan

S během si nedělej starosti. Podívej se pookolí a když v okolí uvidíš na procházce pittbulla tak ho pořádně nakopni. myslím, že po několika pokusech budeš buď budeš velmi vytrvalá a nebo dobře mrtvá.
Pokud se na tento trénink necítíš, zašni pravidelně po troškách – alůe každý den či raději týden si zas o trochu přidat.
Otázka je co je to trošku zhubnout, co máš za práci, studium apod.
Podstatné je – nechtít hned na poprvé lámat rekordy, ale postupně trénovat. Není od věci hodit na záda bágl a jít třeba o víkendu svižnější chůzí nějakých těch 15 kilometrů na výlet. A přitom si občas i s báglem dát třeba na 60 m sprint.

anonym

Hlavní je naučit se správně dýchat. Nádech nosem, výdech pusou. Když to pak nasáváš pusou, tak se nediv, že tě bolí v krku a nemůžeš. Ze začátku stačí pomalu poklusem třeba 1,5 km a pak pravidelně zlepšovat. Uvidíš, že to půjde. Doma si dělej sedy lehy a lehké posilování.

manon

quentos: Tys mne rozesmál :)

quentos

no, aspoň někoho ;{)>
já za to nemůžu, fakt jsem si to blbě přečet :{))> ale do blbýho čtení se asi promítá ro, na co člověk myslí, jak by řek Freud…

quentos

*to, na co…

manon

Hmm :) Tak rozesmál dnes už podruhé. Ty nemáš mladé sympatické kolegyně? :) (svobodné tedy)

quentos

nemám :{(> jediná mladá svobodná sympatická kolegyně šla od září studovat.