Avatar uživatele
SickBreed

Jak dýchat při běhání v zimě?

Řeším problém, jak dýchat při běhání v zimě. Při běhu to samozřejmě neudýchám nosem, takže musím dýchat pusou a to mám během deseti minut v těchto mrazech zmrzlé plíce a začíná to intenzivně bolet – o následcích ani nemluvě. Jak řešíte běhání v mrazu? Používáte šátky přes pusu? Nedusí to? Nebo se v zimě neběhá?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, chachar1922, postcd před 3012 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
redy

V zimě se normálně běhá v tělocvičnách. Nebo si dej šálu přes pusu, ale to taky není dobrý.
Kup si pás .-))

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Danina65

Já tedy tedy v zimě běhám pouze v nutné sebeobraně. 🙂

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit


Avatar uživatele
kodl67

Běhá se, tak nějak asi do –10 je to bezproblémové. Při větších mrazech už se to nedoporučuje. Běžet pomalu, delší vzdálenosti. Nádech nosem, výdech ústy, je možné přes hubu si dát šátek, ale moc to nepomůže. Dodržovat i v zimě pitný režim. Je to zrádné, když je zima, žízeň není, ale pocení stále probíhá, takže hrozí dehydratace.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Šátek není špatnej nápad, ale bude rozhodující, jak je utkanej a z čeho! Jinak taky ten běh může být tvůj prohraný závod se zdravím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
chachar1922

Existují i „respirační“ masky, (tak něco) – koukala jsem na ně, ale pro mě to je drahá záležitost.

Zdroj: http://www.ha­yashi.cz/trenin­kova-maska-2-0-390.html

Upravil/a: chachar1922

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Další možností je ve větších mrazech nahradit běh rychlejší až rychlou chůzí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
postcd

neměl bys dopustit aby tě bolelo dokonce snad až na plicích!
tak, aby tě nic nebolelo a abys nemusel mít otevřná ústa
případně jdi/běž tak, aby nebylo nutné dýchat naplno zhluboka, čímž se studený vzduch intenzivně dostává dovnitř
zkusit šálu aby byl krk v teple

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
SuzanKa

Ahoj, já bych hrozně ráda začala chodit běhat, ale nějak se mi nejde odhodlat jít ven, je fakt zima a jako začátečník teda nevím… Uvažovala jsem o koupi běžeckého pásu. Máte tip na fakt dobrý pás vhodný pro úplné začátečníky? Díky moc.

před 1175 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek