Mirek Vrbka

Jak zdarma vyčistit PC?

Nejlepší odpověď
led

Máte na mysli hardware, alebo software? (aká som múdra, rozoznám čistenie prachovkou od čistenia pomocou špeciálnych programov)
V dodávke základných programov sa nachádza aj čistiaci program. Závisí od typu počítača a výrobcu, Pozrite sa do manuálu počítača.
Treba poznať použitý operačný systém.
Na internete nájdete aj freeware (bezplatné) čistiace programy k danému OS, napríklad Ccleaner (aj jeho free verzia je účinná)…

Malá poznámka k použitiu čistiaceho software, nielen Ccleaner:
1 – zazálohovať dáta na externé úložisko, disk, CD/DVD, cloud
2 – treba odinštalovať zbytočné, nepoužívané programy
3 – odstrániť nepotrebné data a zvyšky nepotrebného software
4 – spraviť poriadok v registroch
5 – veľa užívateľov robí chybu v ukladaní dát na obrazovku. Na obrazovku patria len odkazy programov, dát, adresárov, nikdy nie dáta (aj náhodnou chybou by sa mohli definitívne odstrániť, okrem toho počítač spomaľujete).
6 – Data – tj všetko čo môžte ukladajte na tzv datový disk napríklad „D:“ na operačnom systémovom disku „C“ majte len Operačný systém a programy (ak by "C:"zlyhal data sa uchránia… a programy sú nahraditeľné.

Další odpovědi
still

A co byste chtěl čistit pane? Bordel v systému, v bedně, na disku, nebo vyčistit systém od virů?

Arne1

Vysavačem. Důkladně vysát především větrák zdroje. Potom otevřít a vysát nánosy prachu na deskách a na větráku procesoru. Snažit se při tom žádný kablík nepoškodit a nevytáhnout.

autacek

format c: čistí spolehlivě

led

Páni still autacek,
Laikovi sa netreba vysmievať, laikovi treba poradiť, pokiaľ o to stojí. Nie každý sa narodí ako preborník v danom odbore.

still

Co je na mém příspěvku výsměšného? Normálně ho žádám o další informace, bez kterých nelze poradit. Plácat paušální slámu bez znalosti detailů je zbytečná ztráta energie.

led

Myslím, že vyčistiť zvonku obal od prachu vie každý. Ale softwarovo čistiť, či princíp ukladania dát a „odpadu“ už nepozná každý užívateľ počítača. Vidím to veľakrát na monitoroch mnohých ľudí. A pri tom stačí tak málo…

still

Ok, napříště nebudu reagovat na příspěvky bez dostatku informací, bude to myslím lepší.