charice

Jak nejlépe „vyčistit“ počítač?

Jak nejlépe vyčistit počítač, aby pracoval rychleji?.

Nejlepší odpověď
www

  1. Zbavit se všech zbytečností (hry, programy, různé lišty, vyčistit plochu ap.) tím, že to odinstaluješ, v případě odkazů, obrázků ap. jen odstraníš do koše
  2. Vyčistit PC např. CCleanerem (zdarma, česky)
  3. Provést defragmentaci, buď prostřednictvím Win, nebo pomocí Defraggleru, opět zdarma a čeština.

Zkušenost
P.S: stačilo přečíst staré otázky na to samé!

Další odpovědi
Bedy

Určitě začněte samotným vyčištěním – takže odpojit počítač od proudu a vyfoukat nebo vyluxovat všechny chladiče a ventilátory, aby tam nebyl usazený prach.

Potom bych to řešil přímo v systému jako takovém – takže disk vyčistit programem Vyčištění disku, který najdete ve Windows ve Startu-Všechny programy-Příslušenství-Systémové nástroje nebo programem CCleaner, který navíc umí i čistit registr. Ke stažení z www.slunecnice­.cz/sw/ccleaner
Při instalaci odmítněte Google Chrome/toolbar, bude-li nabízen.
Toto čištění doporučuju pravidelně opakovat každých 14 dní.

Dále, co je dobré, je defragmentace disku. Windows má stejnojmenný nástroj v tom Startu v těch Systémových nástrojích jak to Vyčištění disku. Nebo mohu doporučit místo toho program Defraggler, který defragmentuje rychleji. Ke stažení z www.slunecnice­.cz/sw/defrag­gler.
Při instalaci odmítněte Google Chrome/toolbar, bude-li nabízen.
Defragmentaci disku doporučuju pravidelně opakovat opět každých 14 dní.

Potom bych se zaměřil na zbytečné, nepoužívané programy, které dost zabírají místa v počítači, zdržují jeho start a snižují výkon. Odinstalujete je přes Start-Ovládací panely-Programy a funkce (ve Windows XP a starších pod názvem Přidat nebo odebrat programy).

Poté bych se zaměřil na viry a jiný tzv. malware (to jsou ty různé červi, trojské koně, spyware, rootkity, apod), doporučuji zaktualizovat Váš antivirový&an­tispyware program a provést kontrolu systému. nebo lze použít online nástroj ESET Online Scanner – http://www.eset­.cz/cz/domacnos­ti/produkty/on­line-scanner/

Závěrem bych doporučil povypínat různé efekty jako stíny pod okny, průhledná okna (Aero), animované kurzory, animace při maxi/minimalizaci oken apod. Najdete to v Start-Ovládací panely-Systém-Upřesnit nastavení systému-Upřesnit-Výkon-Nastavení-Vizuální efekty.

Pokud chcete poradit přímo na míru vašemu počítači, pošlete mi výpis z programu Hijackthis.
Program stáhnete z http://source­forge.net/pro­jects/hjt/files/la­test/download
Program uložte na plochu, spusťte, klikněte na Do a system scan and save logfile. Po kontrole se vytvoří na ploše soubor hijackthis.log – tento soubor mi pošlete emailem na bedy zavináč outlook tečka cz.

badisko

no nejlepe zalohovat data a reinstal winows…:D…

Irisa

Zkus program Ccleaner zdarma: http://www.slu­necnice.cz/sw/ccle­aner/%E2%80%8E