Alesh

Jak zateplit podlahu?

Jde o místnost nad sklepem. Od podlahy je zima a místnost je i více vlhká. Chtěl bych nějakou cenově rozumnou izolaci, kterou si ideálně dokážu položit sám, která mě zbaví výše uvedených problémů. Díky za tipy, příp. odkazy.

Nejlepší odpověď
fcoop

http://www.za­teplovanidomu­.info/tepelna-izolace/tepelna-izolace-podlah.html

http://www.sta­vebnictvi3000­.cz/clanky/izo­lace-podlah-snadno-rychle-a-spolehlive/

Další odpovědi
rtepp

V první řadě izolace proti vlhkosti a potom uvažovat o zateplení.

Vlhkost– IPA.
Teplota– heraklit-lignopor

elektrikář

V první řadě zajistit alespoň větrání sklepa, zamezit vnikání dešťové vody k domku,Případně odkopat zeminu. Položit drenážní trubku. Na základovou zeď udělat izolaci.Podívat se zda mněl sklep nějaký trativod a vyčistit. Pokud bude sklep suchý jde použít na strop polystyrén. Chtělo by to posouzení nějakým stavařem.

Miru1

V první řadě izolace proti vlhkosti a potom uvažovat o zateplení.My měli v místnosti taky vlhko a zimu.Udělali jsme novou podlahu.základový beton – izolace Ipou – 5 cm podlahový polistyren – 8 cm beton. A přesto byla od podlahy zima.Tak jsem položil ještě mirelon a OSB desky a je klid a teplounko.