Avatar uživatele
Miru1

Zateplení domu z roku 1920,zdivo opuka. Poradíte?

Dobrý den.Chci se zeptat zda je potřeba zateplovat rodinný dům přibližně z roku 1920 o síle zdiva 80 cm převážně z opuky.Chceme dělat novou fasádu.Před dvěma roky dány plastové okna a vchodové dveře.Nové odizolované podlahy a zateplení stropů.Děkuji za odpověď.Franc.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? tom004 před 4741 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Opuka a 80 cm zdiva,je podle mne plně dostačující.Osobně zateplení obvodových zdí polystyrénem,moc neberu.Už jsem v několika RD,většinou starší kamenné zdivo, viděl,jaké problémy mají majitelé s plísní.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elektrikář

U takhle silného zdiva není zateplení nutné. Naopak by se snížila možnost prostupu vodních par.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Určitě ne při takovéto stavbě.Spíše by to celkově domu uškodilo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Úspory při zateplení

Plná cihla (60 cm) má tepelný odpor R = 0,8. To je velmi slabé. Podobně jako panelové domy. Pokud u panelového domu zateplíte 10 cm polystyrenu, snížíte náklady na vytápění o 25 – 30 %. Pokud vyměníte okna, je to dalších 25 – 30 %. Tedy celkem významná úspora energií. Návratnost investice, vzhledem k obecné návratnosti peněz do zateplení, bude velmi dobrá. 15 let.

Zdroj: http://www.jak­bydlet.cz/cla­nek/450_jak-na-zatepleni-budov.aspx

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

Přátelé tak tady je každá rada drahá.
Sám mám patrový barák z opuky,dole 1m silné zdi,v patře 80cm,plastový okna,podlahy i strop zateplený a zima jak ve psí boudě.
Navíc s fasádou nemůžu kvůli památkářům hejbat.
Jedině zevnitř obložit od shora dolů dřevem,ale nato jako důchodce už nemám ani
sílu ani peníze.Tak že skoro pořád přitápět.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek