Jarisak

Čím si přitápíte?

Mám pokoj ve sklepě, poradíte mi čím si rychle vytopit, když jednou za čas přijedu k rodičům?

Odpovědi
honza19hk

ono záleží jak velký pokoj.Jestli nechceš platit za elektriku tak třeba petry nebo jiná podobná kamna.

badisko

Bydlim v dome topim …topnym olejem ten vyhreje radiatory a ohreje vodu …pokud chci ohrat pouze vodu mohu ji ohrat budto elektrikou (bojler) nebo backbojlerem ktery je nainstalovan v krbu ten vytopi jak radiatory tak vodu …Protoze mam rad otevreny ohen casto topim v krbu ..takze tim vytopim cely dum …
Pokud jde o druhou otazky tak treba timto …http://www.ma­ll.cz/infraza­rice/

LubosHa

Infrazářič by mohl být docela dobrá volba.

Zdroj: http://www.to­penilevne.cz/in­frazaric-alf-c-14-1400w-p35679/

Hamon

To jsou dvě různé a spolu nesouvisející otázky.
Přitápí mi sousedi – bydlím v paneláku a sousedi topí víc než dostatečné. Musím dost větrat, aby se tu dalo spát.

rigormortis

Přitopit si je vhodné el. přímotopem, je levný a topí jen vzduch, což je u sklepa, který má většinou velkou kapacitu stěn vhodné.
Osobně mám kotelnu v které mívám dost teplo, nedávno jsem izoloval trubky topení do radiátorů, takže jestli máte v místnosti ve sklepě zateplené trubky tak je odzateplete (sníží to teplotu radiátorů v místnostech kam vedou a vytemperuje to místnost stabilně, což není žádoucí ve vašem případě).
Pokud máte komín a chcete ušetřit za topení, tak si kupte kamna, komín stojí 500kč ročně, krbové kamna stojí 8 000kč a ještě instalace za 3 000kč plus dřevo na zimu za 2 000kč (naštípaný kubík) a několik hodin na vytopení, ještě potřebujete místo na uskladnění dřeva…
Takže jak jsem psal, el. přímotop by měl bohatě stačit a za elektřinu dáte pár stovek navíc.

Hlada

Nejrychlejší je teplovzdušný ventilátor.