Jak zapojit světlo s nouzovým modulem?

Napadlo mě dát do kuchyně na strop světlo s vestavěným nouzovým modulem, ale nevím jak zapojit. Předpokládám, že když bude výpadek elektřiny, tak světlo přepne na baterii, která je vestavěná, ale musí to být nějak jinak zapojené, to by jinak svítilo i když bych vypnul vypínačem. Světlo má vestavěnou baterii, předřadník a na svorce L1,L2,L3,N,kostra. Já mám však z původní instalace k dispozici jen dva dráty. Jak na to?

Odpovědi
JájsemRaibek

Nouzové světlo se nezapojuje přes vypínač, ale je vypínané pouze jističem. To co se týče označení je divné, jelikož tak se značí třífázové vedení a pochybuji, že by bylo napájeno 400V.
Je však možné, že do dvou svorek (je třeba zjistit do kterých) se zapojí vestavěný zdroj a do zbývajících dvou (např. L1 a N) se zapojí vstupní napětí 230V.
V případě, že si nevíš rady, požádej o zapojení elektrikáře, bude to jistější.

Děda Louda

Prostuduj si dokumentaci a doporučení na instalaci výrobce svítidla.