ReHu

Jak zamezit stírání bílé barvy ze zdi?

Malovat v současné době nelze a připevnění folie či látky je velmi problematické. Napadlo mě nastříkat zeď penetrací. Může to pomoci? nebo něčím jiným?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Já přidávám do barvy mlíko, prý se to pak neotírá.

Další odpovědi
hanny 2

Penetrační vrstva se dělá před malováním.Způsobuje rovnoměrné vsakování barvy do omítek.Jedině v inkriminovaném místě natřít omyvatelnou barvou,která se nesetře,třeba Tolens.

Drap

Pouřitím hloubkové penetrace by se nátěr spojil se zdí a drřel. Bohužel nebude to vypadat dobře, je nutné přrtřít nestiratelnou /otěruvzdornou / barvou

arygnoc

Do barvy přidat latexovou barvu nebo glej.

hanulka11

malíř co nám maluje také přidává mléko a zeď se netírá

FOG

Jeste me napadlo,pouzit „sealer“ ,nater nebo nastrik,ktery omitku uzavre,neco jako na kachlicky.Nevyhoda je,ze omitka potom „nedycha“. Mozna i vodni sklo?
U nas pouzivame kvalitni latexove barvy a zadne takove problemy s tim spojene neznam.