tomovka

Jak zamalovat tmavožlutou skvrnu ze zdi?

Potřebuji zamalovat nažloutlou skvrnu na zdi. Neznám původ; ale vypadá to, jako kdyby to bylo ošoupané. Bohužel nemám žádné vybavení a musím se vejít do stovky. Jak mám postupovat? Bude stačit latexová barva?

Podklad? Normální bílá zeď na koleji ( víc do toho nevidím)

Našel jsem barvu REMAL Standard, cenově to vychází. Je vhodná? (fakt nevím co tam bylo předtím). Předem díky za odpověď.

Odpovědi
Kepler

Se stovkou si asi nevystačíš a taky nevím jaký podklad a jaké barvy máš. Když to zamázneš latexem, tak ti na to v budoucnosti nic jiného, než latex nechytí. Jestli jde o bílou klasickou výmalbu, tak zase použij nějaký ten Primalex. Jeho schopnost krytí zvyšuju třeba přídavkem zinkové běloby. A nemusím se s tím patlat dvakrát. Jinak stačí plochý štětec.
Doplněno: Remal může stačit, záleží jak mastný ten flek je. Doporučuje se trochu mýdlového, nebo saponátového roztoku aplikovat předem.

led

Urobte z toho umelecké dielo. Na stenu zaveste prázdny rám, (skvrna bude v ňom) v ktorom šikmo do rohu zozadu uchytíte zopár nitiek ako pavučinu a na túto pavučinu posadíte pavúčika z hračkárstva (alebo brož v tvare pavúka).
Pozorujte reakcie ľudí, budete žasnúť.

cukrar

Pokud je to ošoupané, stačí opravu Remal.