Godzilla001

Jak zálohuji kontakty v telefonu?

Ahoj, dobrý večer! :D

Můj telefon se mi bohužel utopil, a tak mám telefon po mamce. Má ho celý ,,zadělaný" aplikacemi a zbytečnostmi, a tak si ho chci dát do továrního nastavení, ale potřebovala bych, aby tam zůstaly kontakty. Jde to nějak? A jak?
Děkuji :) SAMSUNG GALAXY S4 MINI

Odpovědi
Mc Merkurion

… vlož paměťovku a zálohuj data na kartu (je to jedna z možností telefonů) a pak obnov data z karty … dělám to tak už od prvních telefonů a je to nejjednodušší … nemusíš nic instalovat, nepotřebuješ žádnej účet …

… jo, a jestli nemáš paměťovku, přetáhni zálohu do pc, a potom zpět …

gecco

Je hezké, že nám sděluješ, že ten telefon je „po mamce“…
😉
Ale mnohem lepší by bylo podání informace, kterýže typ to je – některé telefony totiž neumí komunikovat ani s počítačem, některé jen s počítačem (ale všelijak – probrietálním SW, obecným SW; po kabelu, BT, wifi…), některé mohou s (ne)výhodou komunikovat s cloudem…
___
Tak to zkus doplnit – případně v Diskusi…
😉

mosoj

Otevři si účet na Googlu a proveď synchronizaci kontaktů v telefonu s kontakty na Googlu. Tím je máš zálohované na Googlu. Pak provedeš zase synchronizaci s Googlem a kontakty s Googlu se ti načtou zpět do telefonu.
Žádný počítač nepotřebuješ.

gecco

Samsung, OK…
Máš dvě možnosti:
1 . nainstaluj si do počítače KNIES ( http://www.sam­sung.com/cz/sup­port/usefulsof­tware/KIES/ ), telefon připoj USB kabelem a data si stáhni do PC – tohle má výhodu, že svá data nesděluješ nikomu ´třetímu´ (nekopíruješ je na net), zůstávají pod tvou kontrolou; po vymazání telefonu data přeneseš zpět z tohoto počítače
2. synchronizuj telefon s cloudem (Google), resetuj do FS, pak znovu synchronizuj data zpět do telefonu – výhodou je, že nemusíš nic instalovat; nevýhodou, že tvá data se dostávají mimo tvou kontrolu
😉