Dick

jak zalévat bazalku????

zahradnice,prosím poradte,zakoupil jsem si bazalku v květináči.Jak moc,často a pod či do zalévat aby mi vydržela????

Nejlepší odpověď
badisko

květníku mají omezené množství substrátu, který navíc při pokojových teplotách rychleji vysychá. Potřebují proto zalévat velmi často, ale je nutné dávat jen malé množství vody, jinak uhnijí. To platí hlavně o těch nejoblíbenějších, mezi něž patří bazalka, pažitka, petržel či máta.

„Říct univerzální pravidlo, jak často je zalévat, nejde. Záleží to na mnoha okolnostech. Rozhodně bych doporučil sledovat substrát, který by měl být neustále vlhký. A rozhodně je lepší obden jim kápnout trochu vody, než jednou týdně zalévat hodně. Vyvarujete se tak toho, že je zalijete moc a začnou jim uhnívat kořeny, což také není dobré,"

Zdroj: http://www.pro­zeny.cz/magazin/by­dleni-a-zahrada/kvetiny-a-zahrada/17802-nejvetsi-chyby-v-pestovani-bylinek

Další odpovědi
Damiana

Doporučuji ti ji přesadit, protože jestli ji máš že supermarketu, bývá určená k rychlejší spotřebě a substrát je tam dost nekvalitní. Umísti ji na parapet okna, má mít dostatek světla, ale pozor na chlad.
Zalévám jednou denně odstátou vodou, hlína má být „šťavnatá“, ale ne moc mazlavá, jinak kořínky uhnijí. Lístečky uštipuj zhora, lépe pak dorůstají.