Avatar uživatele
Standaa

Jak zalepit (opravit) díru v kovové vaně na míchání betonu?

Mám kovovou vaničku, ve které míchám beton. Má celkem tenké dno. Nedávno jsem nedopatřením chtěl odstranít ze dne zaschlý beton kladívkem a bohužel jsem dno proděravěl nepatrným otvorem. Když do vany naleji vodu, otvorem ve dně voda uniká, ale v malém množství, po kapkách. Jak si spravit? Přece nevyhodím celou betonovou vanu kvůli malému otvoru na dně…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3183 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Předpokládám, že jde o pozink – můžeš to, po očištění, zalepit (zalít) epoxidem a nebo zapájet mosazí…
Nic složitého…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
isteron

Oplechovať, ako drotári opravovali hrnce. Z oboch strán priložiť primerane veľké plechové výstrižky, vytvarovať do tvaru ako je pôvodná nádoba. Z obidvoch strán
medzi nádobu a záplatu vložiť gumové ploché tesnenie, prípadne aj vytmeliť okoli lepidlom. A spojiť buď nitmi, alebo skrutkou a maticou so šošovkovou hlavou. A dobre utiahnuť. Po čase betón utesní prípadne medzery a prestane kvapkať.
Takto som utesnil liatinovú vaňu s polievacou vodou do záhrady.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arachis

existuje něco jako plastelína na kov,je to taková dvousložková hnota,ta se prohněte a zalepí,nechá zaschnout a je to jako kov tvrdé a pevné

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Asi bude z pozinkovaného plechu.
Nejdřív bych to zkusila zaletovat. Záplatou. Jestli to bude držet.
Pokud ne, tak záplatou přinýtovat a mezivrstvu zatáhnout třeba siliconem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

cočko nebo autogen popř argon a zavařit.Pokud to někdo umí argonem zavaříš i plechovku od cocacoly.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek