Kelt

Jak zadělat nebo zakrýt dveře do sklepa, kóje?

Jako ten, který by se mohl učit u Mata a Pata a navíc líný něco udělat, když nemám nůž na krku, bych měl zadělat dveře do sklepní buňky, aby tam nešlo vidět. Ty dveře jsou dřevěné, několik dřevěných sloupků, jak to kdysi bývalo, takže dovnitř je vidět. Takže zakrýt to něčím z vnitřní strany tak, abych to mohl dělat při svislé poloze dveří, abych je nemusel oddělávat. Jenomže při této poloze tam nemohu zatlouct důkladně hřebíčky, kterými bych případně přibil nějaký kartón. A pak trčící hřebíčky mohou způsobit, že to někoho chytne za oblečení. Nějaké nářadí mám – kladivo, kleště, hřebíčky, snad i připínáčky. Teoreticky bych to mohl dělat na zemi, že bych si dveře oddělal, ale nevím, zda se mi podaří je zase správně nasadit. Takže dvakrát měř a jednou řež, takže bych chtěl poradit s tímto. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Většinou jsem viděl kartóny z velkých krabic nebo i látkové závěsy. Akorát nerozumím tomu s těmi dveřmi. Proč by tam nešlo něco zatlouct?

Další odpovědi
elkon

Oddělat můžeš tak akorát sebe, dveře se vysazují z pantů. Podle toho vyjadřování musíš být skutečný matlák. S tak jednoduchou záležitostí si poradí jen trochu zručný učedník. Ať na stojato, nebo naležato, je to otázka maximálně na půl hodiny práce i s uříznutím desky sololitu.

Dochy

Pokud to chceš dělat na stojato sežeň si někoho na druhou stranu, kdo zapře místo kam budeš bušit, palicí. Nikoli svou, ale ideálně těžkou, ocelovou. Další možností jsou vruty, ale pokud nemáš aku šroubovák, tak to zavání fyzickou prací ve větší míře.

(doplněna nezbytná čárka – bez čárky hrozilo vybourání dveří)

paul1

Pokud to má být i izolace proti mrazu, tak by to šlo možná s polystyrénem, tak cca 100 mm silným a ten stačí přivázat propíchanými dráty k plaňkám. Na léto zas dát dole.
Až teď jsem pochopil, že se asi jedná o dveře do sklepa v činžáku. Takže pokud je to tak, je možné upevnění kartonu (nebo i polystyrenu tloušťky 5 cm) drátem, propíchaným přes karton, nebo PPS.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

(a ještě mi v odpovědi chybí minimálně jedna čárka… 😉

Dochy

Paul, Kepler: Pokud jsem dobře pochopil otázku, jde jen o to, udělat dveře do kóje, které jsou jen stlučené z planěk (trochu hustší plaňkový plot) neprůhlednými. Nejde o žádnou izolaci, jen trochu zajistit soukromí a trochu zvýšit pocit ochrany proti krádežím (teoreticky co zloděj nevidí to ho nepřiláká)

paul1

Dochy: Díky za vysvětlení, pochopil jsem to špatně a doplnil moji odpověď. Já jsem tímto způsobem (t.j. přidrátování pPS ke konstrukci) uplatnil na plechových dveřích do garáže, drží to spolehlivě už roky.