Nela56

Jak zachránit důležité věci z telefonu?!

Dobrý den, mám pár měsíců nový telefon, ale už jsem ho měla na dovolené atd., takže v něm mám obrovské množství fotek, důležitých údajů a podobně :( Nenapadlo me, že se tak brzy pokazí, dnes mi přestal reagovat displej na dotyk a já se do telefonu nemůžu dostat… Co teď? Při opravě se asi vše vymaže…

Odpovědi
Kepler

Datakabel k němu nemáš? Můžeš si to přetáhnout do PC. Pokud jsi fotila na SD kartu, můžeš ji vyjmout a pomocí čtečky karet a USB portu taky přetáhnout do PC.

Arne1

Pokud displej nereaguje, tak máte problém – kablíkem k počítači nepřipojíte. Pokud jste měla nastavené automatické zálohování a synchronizaci, tak vše potřebné máte na svém Google účtu – tam si to můžete zkontrolovat !
Pokud žádná záloha není, můžete servis nezávazně požádat aby zkusili příslušná data z mobilu vytáhnout.
Můj osobní názor – bude se asi řešit výměna displeje, to by ještě nemuselo znamenat smazání telefonu, ale servis by měl o nezálohovaných datech vědět!

elkon

Z toho plyne poučení, že telefon není skladiště. Nic důležitého v telefonu nemám, kontakty mám zálohované a fotím foťákem.

Pepa25

Fotky jsou na SD kartě, kontakty na SIM kartě a nastavení v účtu na cloudu, např. u Googlu, ne? Pak s výměnou telefonu v principu problém není …

Dochy

Pepa25: kontakty jsou u Androidu typicky na google účtu (pokud je povolena synchronizace), nebo přímo v telefonu. SIM karta má omezenou kapacitu a omezené možnosti k těm kontaktům přidávat doplňující informace, dát jednomu kontaktu více čísel apod… Snad nikdo na Androidu nepoužívá kontakty v SIM.

Fotky: Někteří uživatelé do telefonu SD kartu ani nedávají. Pokud ji dají, ne všichni mají kontrolu nad tím, kam foťák ukládá. Implicitně to na SD kartu není a pokud je, pak při jakýchkoli potížích se vrací zas na interní paměť.

Pepa25

Díky za opravu/doplnění, u kontaktů jsem si nebyl jistý. U fotek a videí ale i BFÚ chápe, že to zabírá hodně místa, tak si nastaví ukládání na kartu – nechce se mi věřit, že ne …

Nela56

@ elkon Máte pravdu, ale na druhou stranu je přeci lepší na rychlé fotky, momentky, jen rychle vytáhnout telefon..