Sebtana

Jak zabránit rozmazlování, když dotyčná vyhrožuje sebevraždou?

Zdravím.

Moje kamarádka má problém s tím, že její o dost mladší sestra si neustále říká rodičům o drahé věci. Když je nedostane, začne vyhrožovat tím, že uteče z domu, nebo spáchá sebevraždu, protože jí nemají rádi. A její rodiče jí samozřejmě začnou utěšovat a tu věc jí koupí.
Když jsem u kamarádky byla já, zrovna se její sestra hádala s její mámou. Když řekla že jí nic nekoupí, tak vzala nůž a dala si ho ke krku tak, že i tekla krev. Takže pochopitelně dostala to co chtěla i s omluvou od její mámy.

Mohla bych já, jako někdo kdo do rodiny ani nepatří, tomuhle nějak zabránit?
Děkuji

Nejlepší odpověď
ivzez

Můžeš poprosit o pomoc svou maminku
a společně s ní se obrátit na OSPOD.

Ty sama bys mohla zkusit zavolat na linku důvěry (to je bezplatné).
Další možnosti jsou porada s třídní učitelkou
nebo s učitelkou, ke které máš důvěru, školní psycholog, …

Počítej však s tím, že ke všemu, co ti kdo poradí,
stejně budeš potřebovat pomoc některého dospělého.

Další odpovědi
Lgee

Nechat ji aby si udělala něco většího a pokud to udělá uvědomí si že to nemůže dělat furt

mosoj

To je výsledek výchovy (spíš nevýchovy) rodičů. Neškrábat, nechť si to vypijí do dna. Ty tam stejně nejsi nic platná, ani ti to nepřísluší.
Pamatuj, že každé dobro musí být po zásluze potrestáno.

Dochy

Obávám se že moc udělat nemůžeš. V rodině jsou na to zkrátka „zvyklí“ a bez vůle v té rodině k žádné změně nedojde. Mohla bys pomoci radou a náhledem zvenčí. Ale nežádané rady nebývají produktivní ☹

bolak

To je brutální 😁 „kup mi to lízátko kua…!!“ a bodne se do břicha 🙂 tak jí prostě nahlaš na sociálce, že máš pocit že jí jde o život, případně zavolej na tu linku bezpečí a tam už by si to měli obstarat sami, ale já bejt jejím rodičem, tak bych asi jednal stejnou metodou, prostě bych si uvázal kolem krku smyčku, a řek bych „nejdřiv umej nádobí…nebo si tu stoličku podkopnu..“ a nebo jí nechat udělat co chce, aby viděla k čemu to příště povede, pak už totiž vyhrožování moc zabírat nebude, když uvidí že nebude ani televize, ani mobil, ale bude zavřená někde na psychině měsíc na pozorování bez ničeho a bez nikoho…a nebo jí nechat utýct, ono když vyhrožuje třeba kvůli novýmu mobilu útěkem, tak když uteče, tak ten mobil asi těžko dostane, když ji nikdo nebude moct najít..... a nebo jí dát prostě dělo, ale todle rodiče asi nemůžou, tak pověřit ségru, i když pokud je to takováhle kravka psychicky narušená, tak aby je pak všechny ve spánku nepodřízla, to by taky nebylo pěkný..

takže možná nejprv její ségře bych řek, pokud choděj do stejný školy, aby došla za školním psychologem a požádala o radu, ten už si to nějak zorganizuje a bude vědět čím začít..já si umím představit jak to asi všechno začalo, ségře se něco stalo, zranila se, maminka se jí hystericky zeptala jestli pro ní může něco udělat, ona chtěla nějakou drahou hračku, kterou by jí normálně nekoupili, ale takhle jí dostala když měla namále, a už to jelo, pochopila že když je nemocná nebo jí něco hrozí, tak dostane o co s řekne, a tady je výsledek..

KateBeckett

Jestli je to tak hrozný jak popisuješ, zavolej na tu linku důvěry. Nebo když tam budeš, a stane se třeba něco většího, zavolej třeba policii, když už budeš fakt zoufalá. Jinak pomoct nemůžeš, ale ta linka by byl nejlepší nápad.