Avatar uživatele
tomas.s.3

jak zabrání vstupu nežádoucí osoby na můj pozemek/do mého domu?

jsem vlastník rodinného domu a své matce jsem povolil bydlet v horním patře a nahlásit si zde trvalé bydliště.
Už po léta má problémy s alkoholem,což ji přivedlo k velmi problémovému "partnerovi",který stejně jako matka už roky nepracuje a má časté problémy s přestupky a dříve i trestně-právní rovinou.

Je nějaká možnost,jak mu zamezit vstup? Největší problém je zřejmě ten status trvalého bydliště,který jsem matce povolil.

Je možné to řešit soudní cestou? Věc tak pokročila,že jsme vedli(vítězně) soudní řízení ve věci Žaloby na vystěhování své matky(a tím i mnoho druha) s tím,že jsme doufali,že to matku donutí posléze podepsat nájemní smlouvu,v níž bychom vyžadovali,aby každá její návštěva musela být schválena mou osobou. Tady jsme ale narazili,protože podle všeho,co jsem četl,občanský zákoník neumožňuje do nájemní smlouvy podobnou podmínku dát.

Zdůrazňuju,že matku vyhodit nehodlám,nechovám k ní sice už žádnou vazbu,ale mám morální důvody ji v domě nechat. A "fyzicky vysvětlovat" věci tomu druhovi cenu taky nemá,protože bych měl s policií nakonec já a taky bzch se musel msty na autě apod.

V současnosti se zdá být jedinou možnosti nechat doběhnout dvouměsíční lhůtu,po jejímž uplynutí se bude muset matka oficiálně odstěhovat a poté ji tam nechat "na dobré slovo",s tím,že bude přispívat aspoň na energie. Ale tato možnost po mi moc nelíbí,protože v ruce nebudu mít žádný "papír".

Taky jsem uvažoval,že bych v patře udělal "ubytovnu",kde už zákon dává slušné možnosti regulace.

Přehlédli jsme, prosím, nějakou možnost? Budu moc rád za každou radu a zkušenost.
Doplňuji:
samozřejmě nečekám přesné postupy. Doufám jenom, že se třeba najde někdo s podobnou zkušeností nebo zná nějaký nepřímý způsob jak obejít limity nájemní smlouvy. S právníkem to řešíme, ale tady je každá rada zlatá.Děkuji všem

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iceT před 2513 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Tohle je hodně komplikovaná věc, osobně bych se to ani nepokoušel řešit zde na Odpovědích, ale obracel bych se rovnou na právníka. Šance, že ti tu někdo opravdu korektně poradí, je mizivá.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony