talka

Jak vznikla pověst, že sv. Petr hlídá nebeskou bránu a rozhoduje, koho vpustí?

O tom snad má rozhodnout Ježíš Kristus.

Nejlepší odpověď
annas

Nejde o pověst, ale vychází z bible.

!Pojem nebeská brána je v křesťanství spojen s vyobrazením vstupu do Nového Jeruzaléma, který je obrazem nebe. Tento neformální název průchodu do nebe je inspirován popisem Nového Jeruzaléma v Bibli, v knize Zjevení Janovo 21:21 „A dvanáct bran je z dvanácti perel, každá z jediné perly. A náměstí toho města je z ryzího zlata jako z průzračného křišťálu“ (ekumenický překlad).

V populární kultuře je to obraz většinou bílých vrat nebo vrat z tepaného železa v oblacích, u kterých stojí svatý Petr, majitel klíčů od nebeské brány."

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Nebesk%C3%A1_br%C­3%A1na

Petr byl svědkem mnoha Ježíšových činů a zázraků. Známá jsou Ježíšova slova – Ty jsi Petr atd… z toho vyplývá, že si ho Ježíš vybral jako svého nástupce.

Další odpovědi
gecco

Ježíš bude rozhodovat o soudném dni, do té doby pověřil rozhodováním ´klíčníka´ Šimona (jehož ´pojmenoval´ Petrem – ´skalou´) o tom, kdo smí vstoupit do „království nebeského“…
😉

Drap

Podle čeho usuzuješ, že je to pověst ? ni Ježíš na všechno nestačí sám. Proto musel pověřit ostatní.

lexx

delegace právomoci