Pavlína510

Jak vyžádat vrácení peněz?

Můj přítel kupoval vstupenky platil 2500, ale prodejce se od té doby neozval a vstupenky nikde. Jak má vyžádat vrácení peněz?

Odpovědi
Alesh

Kde je kupoval, resp. kdo je prodejce? Jestli je to soukromá osoba, tak se obávám, že jste pěkně naletěli. Každopádně je potřeba jednat, čím dřív, tím líp. Nevím, jaký máte na něj kontakt. Ideální je zkusit zavolat nebo se sejít osobně. Mít svědka atd. Dát mu jasně najevo, že má tu a tu lhůtu, aby poslal lístky nebo vrátil peníze, jinak že podáte trestní oznámení. Pokud nekomunikuje, nereaguje, šel bych to udat na policii.

ivzez

Hlavně peníze nevyžadovat, ale vyzvat prodejce písemně
k jejich vrácení do stanoveného data. Pokud nevrátí, obrátit se
na policii, případně jej žalovat.

Edison

Kdo že se neozval? Nějaké zmatení… A jak máme vědět, jak vyžádat vrácení peněz, když vůbec nevíme od koho, jakým způsobem byl obchod realizován a další věci, podstatné pro poskytnutí nějaké rady.

terry

Doplním ivzez, jak to je dlouho? To je ponaučení, že příště se vyplatí kupovat od prověřených prodejců 🙂