BadWolf

Jak vytvořit vlastní hru na PC?

Jak vytvořit vlastní hru na PC, v tomto případě fantasy strategii?
Mám vlastní plány o vytvoření předělávky hry Disciples 3, která ponese jméno: The Last Resistance. Zároveň by byl počet hrdinů a jednotek stejný a grafika též stejná+způsob boje z Disciples 2. Hra by se lišila počtem hráčů v multiplayeru a způsob u multiplayeru by mohl být buďto hráč proti hráči, nebo počítači a mohlo by hrát hráčů na stejném zařízení nebo online, a kolik by bylo ve hře ras, tolik by bylo nanejvejš hráčů.
Krom toho mám v plánu tam přidat i další jednotky do orců a rasu orců samotnou+1 druh cyclopa do Barbarských Kmenů, které bych přejmenoval na Barbarské Cechy, nebo Barbarský Cech

Nejlepší odpověď
aliendrone

Když se takhle ptáš, je jasné, že těžko. Už jen technická stránka věci ti dá jako úplnému amatérovi pořádně zabrat. Copak o to, nikde není psáno, že si musíš vyvíjet vlastní engine, klidně si můžeš osvojit nějaký builder, jak tady píší. Jsou k mání i zdarma (obvykle pro nekomerční účely), ale když chceš kvalitu, musíš PLATIT. ;) :D

Jenže ono to není JEN o technické stránce věci – pamatuji si, že jsem kdysi v pravěku pomocí builderu zbastlil vlastní mapu (pochop, JEN mapu, ne celou hru!!) do hry Duke Nukem 3D, tak jsem ji hrdě kámošům představil, ať si ji vyzkouší. No a světe div se – reakce byly dost rozpačité. Upřímně – byla to prostě BLBÁ mapa – všechno co jsem si myslel, že bude super, tak se při samotném hraní (v DM multiplayeru) ukázalo spíš jako pruda, některé věci (cesty) byly totálně o ničem, z celé mapy se prakticky smysluplně užívaly 3 lokace (s taktickou výhodou) atd. atd. A přitom jsem věděl z herní praxe CO je naprd, co není.
Chci tím říci, že potřebuješ i DOBRÝ nápad. To, že se tobě zdá něco dobré ještě neznamená, že to tak bude i v praxi, chápeš? Pro odzkoušení právě téhle stránky věci doporučuji vyzkoušet editor Portalu (dvojky) – jestli máš Portal 2 na Steamu, tak to je zdarma. Generování místností je opravdu JEDNODUCHOUČKÉ, takže se můžeš plně soustředit právě na zábavnost, vtipnost, důmyslnost řešení – prostě tyhle stránky tvorby. Rovnou to tam můžeš nechat uživatelům k vyzkoušení – jejich hodnocení ti ukáže, jak na tom OPRAVDU jsi.

Další odpovědi
Alesh

Já bych ji zkusil naprogramovat. 🙂

Edison

Buďto od základu napsat, nebo KOUPIT specializovaný builder.

Palpatine

Není to vůbec jednoduchá záležitost. Kdysi jsem se snažil vytvořit pouhý mod do hry a dost jsem u toho nadával. Pokud na to nemáš vzdělání je to obtížné. Všechno kodování, zapisování, programování a podobně. A to nemluvím o grafické stránce hry ale o samotném základu, bez kterého hra nepoběží. Doma to jen tak neuděláš, ne pokud jsi nováček. Chce to hodně času a zkušenosti. Nejlépe se začíná s někým kdo ti bude pomáhat a má v tom praxi. Ale i tak si od toho moc neslibuj. Popsat přesný návod jak vytvořit hru sem je nemožné. Doporučuji shlédnout nějaké videa.

https://youtu­.be/on9nwbZngyw – pro příklad jak je náročné vytvořit pouze 2D hru.

Ještě zde doplnuji jeden odkaz kde je dosti zjednodušené vytváření 3D hry – https://youtu­.be/g5QFW12ut­dU

replicator

Já doporučuji jazyk: lua+Love2D nebo python s nějakým enginem na 2D hry.
Nebo ještě lépe použít klikací builder jako Game maker studio s jazykem gml.

Já tady nebudu psát věci typu, že bez praxe psát přehledný kód a začínat s hrou je zbytečné…

Palpatine

replicator – Já netvrdím, že je to zbytečné. Já tvrdím, že je to obtížné. Pro někoho kdo nemá zkušenosti. Pokud je to člověk, který ani nemá páru co to vůbec programovací jazyk je, je pak skutečně zbytečné se do tohoto projektu pouštět stejně mu tak i něco doporučovat.

replicator

Palpatine: já jsem spíš myslel to, že se nechci rozepisovat nad tím, proč je to zbytečné.
Jde o to, že mnoho začátečníků programují svojí oblíbenou hru a za běhu se učí, jenže tím, že si to nenaprogramují do tříd a nedají tam komplexnější řešení jejich hra dosáhne desítek tisíců řádků. To je potom demotivuje a projekt navždy odhodí.