Avatar uživatele
Kostka0

Jak vytvořit hru na PC?

Nemyslím teď žádnou, kterou si člověk musí koupit, ale třeba hru do mobilu nebo počítače. Jde udělat ale i bez registrace na nějaké stránce, přes kterou se to dělá a bez stažení nějakých programů? Nejsem počítačoví technik, takže nevím, ale ráda bych zkusila udělat přes počítač alespoň film, nebo hru. Poradíte?
Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2074 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Matesax

Hru s filmovými výjevy lze snadno udělat třeba v PowerPointu. (Tam se dá nastavit automatická sekvence, animace atd. Včetně akcí na různá místa - kliknutí tam a tam, ...) Ovšem jinak se jedná převážně o programování, anebo visuální programování. Což bez externích utilit nelze - GCC/G++ pro C/C++, Mono/CIL pro .NET atd. Pro neprogramátora je nejschůdnější visuální programování. Opravdu nic vás nebude stát zkouška visuálního programovacího prostředí českého autora Ing. Němečka - Petr. (Je to malý a zatraceně výkonný prográmek, ve kterém i laik velice snadno udělá 2D/3D hru neskonale výkonnou.)

http://www.stahuj.centrum.cz/…

Naprosto bez jakýchkoliv nástrojů nikdo nezkušený nic nevytvoří. Já bych byl schopen psát přímo ve strojovém kódu - ovšem je to dnes absolutně zbytečné. Pročež předem upozorňuji, že pokud nechcete programovat a vytvářet grafiku (Sprity vyžadují kreslit totéž stále dokola, jen na každý snímek trochu jinak - což třeba jen pro chůzi složitější postavičky zabere X hodin! Totiž ona postavička bude chodit X směry, mít X zbraní atp.)
Doplňuji:
arygnoc - odkdy se dorovnává big-endian? (Dorovnává se little-endian - poněvadž tam logicky na pořadí silně záleží - u UNICODE se právě dorovnávat nemusí - proto se tak blbě parsuje.) "to jako v beta ~ ne?" Nechápu ani trochu... Jukni do 0x7C00 adresy v RAM -> tam máš pravděpodobně MBR a tam můžeš začít pracovat...

Upravil/a: Matesax

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

1. Definuj si, co vlastně chceš...
- film? - natočit a počítači sestříhat a ozvučit?
- film? - animovaný na počítači ´nakreslit´?
- hru? - jakou? - piškvorky a nebo arkádu či MMORPG?
2. Zrekapituluj si, co na počítači umíš...
- pokud nic, pak nejprve zapátrej, co vlastně neumíš*)
- nauč (douč) se to, co pro svou tvorbu budeš potřebovat
___
*) podle dotazu mám pocit, že nemáš ani chabou představu o tom, jak ´vznikají´ programy - ale určitě to není tak, že zakroužíš myší nad klávesnicí a zamumláš "abrakadabra"
;-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

@matesax:

7400 6F00 2000 6A00 6100 6B00 6F00 2000 7600 E100 7E01 6E00 6500 3F00

;-Q

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet