Avatar uživatele
zjentek

Jak vysoké riziko nákazy hrozí v případě, kdy si nechávám vařit a donášet jídlo osobou, která je nakažena koronavirem?

Kuchařka sice onemocněla kovidem (vypadá to na „běžný“ průběh – únava, silný kašel, průjmy, prostě marod jaxfiň), ale ani tohle jí nebrání v tom, aby NORMÁLNĚ zastávala svou funkci v domácnosti, pokračovala v běžných pracech, jako je úklid, praní a aby taky nadále vařila, což ji velmi baví a chce, jenže… zbytek otázky už znáte – jak vysoké riziko nákazy bude hrozit mi, pokud se rozhodnu jíst vařené jídlo, které mi dotyčná postaví zvenčí za své vstupní dveře a zavolá mi, že si ho tam můžu vyzvednout?

Mohu poprosit o více odpovědí? Prosím prosím… (; …na Prajzké nikdo neporadí a potřebuji si (u)tříbit jasnější rozhodnutí. Totiž jde o celkem zásadní rozhodnutí, je to rozhodování mezi plným a prázdným žaludkem. (;

Zajímavá 0 před 1200 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Riziko nějaké je, ale zřejmě velmi malé v tomto případě. Před nedávnem dělali test na poště kde prošlo 2600 lidí. Lze předpokládat , že v takovém množství jich bylo několik přenašeči. Na žádném povrchu, ani na tlačítkách zařízení, na rukou pracovnic, na tužkách a podobně se jim nepodařilo najít ani jediný vzorek covidu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Já bych do toho nešel. Podle mně je zde riziko zbytečně velké. Člověk s nařízenou izolací by rozhodně neměl nic předávat ostatním.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Na to je jediná odpověď. Nerozum. Riskovat kvůli jídlu, které si může člověk pořídit jiným způsobem. Obchody potravin jsou otevřené.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NoFear

Heleď, nevím jaká je pravděpodobnost, ale nějaké donášky máme od Po do Pá a nikdo žádný koronavirus (já roušku při převzetí nenosím, poslíčci z drtivé většiny taky ne… Jako jinak ji ve společnosti nosím vždy, ale tady ne).
Jídlo objednáváme často a nějaké balíky nám opravdu chodí skoro pořád.

Jo, a pokud myslíš, že ta osoba už ten koronavirus má, tak to riziko je tam celkem dost vysoké. On se snadno přenáší. To byste skutečně oba museli mít roušky a hned pak bys musel vydezinfikovat sebe (ruce) a krabice, ve kterém je to jídlo a taky si vykloktat ústní vodou. A ani tak není jisté, že bys ho nedostal.
Pokud ti to vaří ona doma a má koronu, tak jí možná budeš mít taky. Jako to riziko tam bude větší, že to můžeš chytit, i přesto že ti to jídlo bude někde nechávat, kde by sis pro něj chodil… Nevím, jestli nemůže být i v tom jídle… A no tak, có, nó. Tak budete nemocní spolu, to zas není taková hrůza. :D
I když jeden známý byl v karanténě s celou svou rodinou, všichni (4) měli covid, ale on ne a to tam byl s nimi.

Upravil/a: NoFear

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Midoc

Hadry na nádobí nezabrání šíření nákazy. Je v nich hodně bakterií.
https://www.de­wolf.cz/blog/spi­nava-kuchynska-houbicka-na-nadobi/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Spíš záleží na tom, jakou máš imunitu a celkové zdraví. Osobně se téhle virózy nebojím. Není to nijak nebezpečná nemoc, abych podléhal panice. Jídlo bych si vzal. Spíš by mi vadilo jíst jídlo z podlahy. Bez ohledu na covid bych ho pasteroval na 80°C.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Acacia Hary

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1199 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Přece jíst se něco musí a já teda netuším, jakým dávkám můžu být v TOMTO KONKRÉTNÍM případě vystaven. Prý z hrnců do nádob/nosičů odebírá v rukavicích a furt vše utírá do hadry.

před 1200 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Utírat hadrem nestačí, musí se použít desifekční prostředek, třeba Anti – covid.

před 1200 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek