pastel.ka

Jak vysířit sklep ?

Potřebuji vysířit sklep, zakoupila jsem sirné knoty. Chci se zeptat, musím vynosit již uskladněné brambory,jablka a zeleninu, nebo to tam mohu ponechat? Nebudou potraviny toxické?
Děkuji za odpovědi. Nemám zkušenost s touto dezinfekcí.
O možnosti použít síru jsem se dozvěděla, když jsem již sklep z části zaplnila.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Síření sklepa se provádí .když je sklep vyklizen -prázdný .Je důležité připravit se na to že až budou svíce /či knoty /hořet budete mít pocit ,že vám chce shořet dům.Nebuďte u toho sama. Po vyhoření svící/knotů/je nutné nechat sklep důkladně vyvětrat několik dní .

Další odpovědi
hanjimka

Dědeček vždycky sířil sklep ještě než tam dal všechnu zeleninu a ovoce.Říkal že se to tak dělá.Jo a ještě ho před tím i vyvápnil.

elektrikář

Sirné knoty budou asi málo na sklep se používají sirné svíce.Při hoření se vyvíjí kysličník siřičitý který je dusivý pro vše živé.A spory plísní. Co to udělá z jablky bohužel nevím.