Karel794

Jak vyrobit vlastní sluchátka?

Dobrý den,
rád bych si vyrobil vlastní sluchátka na poslech hudby a něco mi říká, že to nebude tak jednoduché, jak se to zdá. :D
Sluchátka mám rád poctivá, záměrem není ušetření financí, naopak rád zainvestuji do kvalitních komponentů. Jde o pocit z výroby něčeho vlastního, rád kutím, navrhuji ve 3d, mám 3d tiskárnu, možnost cnc frézky, laseru, výpalu vodou apod…
Je tu někdo s předchozí zkušeností, kdo by rád něco poradil?
Máte tip na nějaký zdroj informací? (Asi neumím hledat na internetu 🙂 )
Je to v „domácích“ podmínkách vůbec uskutečnitelné?
Neexistuje nějaká kvalitní literatura na toto téma?

Předem děkuji za přínosné, odsuzující, podporující, nesmyslné, pozitivní i negativní odpovědi a celkově za Váš čas. :)

EDIT:
Nechci vyrábět reproduktor jako takový, chci jej koupit. Osadit, spíš mi jde o to, jestli za nám má být kupříkladu prostor, jako třeba u reproduktorů apod. ;)

Nejlepší odpověď
Dochy

Obávám se, že to nedáš. Obvykle to znamená tuším magnetodynamická, tj. cívka umístěná v magnetu, ev. na magnetu a pevně spojená s membránou (vlastně „zmenšený klasický reproduktor“). Materiály a jejich zpracování jsou výsledkem desítek let vývoje a výzkumu. Určitě to zkusit můžeš, ale neočekával bych po několika týdnech práce výsledek, který by dosáhla kvalitou na sluchátka dostupná za za stovku.
Pak jsou ještě další principy, ale buď šíleně drahé, nebo s pochybnou kvalitou. Určitě bys měl začít tím, pro jakou konstrukci se vůbec rozhodneš.

Další odpovědi
Mesiáš

Zde je odkaz na dokonalá sluchátka za malou cenu

Zdroj: https://www.al­za.cz/fifine-h8-d7516959.htm

elkon

Je to nesmysl, na trhu je množství sluchátek různé kvality. Stačí vybrat podle požadavku a recenzí, v dané cenové relaci. Vymýšlet něco, co je dávno vymyšlené je hloupost a ztráta času.

aliendrone

Souhlasím s Dochym – ne že by to principiálně nešlo, ale je to jen obdobou snahy vyrobit si doma vlastní PC procesor. Technologie jsou prostě příliš náročné. 😉 🙂

To si spíš vyrob karbonové blatníky či prahy apod. na auto. Přijde tě to kuevsky draho, ale hnít nebudou (koroze), budou mnohem lehčí, než plechové (jsou i tacím, kteří brutus vytuní auto a blbý jeden kilogram v tom hraje roli) a vůbec MOHOU být přínosem, POKUD nebudeš bazírovat na penězích a stojí ti to zato. 🙂

Nebo jinak – vyrob si antikoro výfuk (včetně jeho ladění). Kupovaný přijde levněji, ale o5 – „šitý na míru“ je lepší. Atd. 🙂