Midoc

Jak vyrobit dřevní dehet?

Z jakého dřeva?

Nejlepší odpověď
Drap

Naši předkové ho často vyráběli z břízy, lze však použít i jiné stromy. Pro dehet jsou listnaté vhodnější než jehličnany.
Vyrobíš celkem snadno. Spálíš dřevo bez přístupu vzduchu. Dehtu je poměrně málo. Musíš ho jímat do nějaké připravené nádobky, během procesu spalování. Jako vedlejší produkt budeš mít ještě kvalitní dřevěné uhlí,

Další odpovědi
elkon

Když doma topíš v kotli dřevem a kotel přidusíš, tak se na jeho stěnách vytváří dehet, který je nutné seškrabávat. Někdy se tvoří i v komíně.

Emefej

Bez retorty ho nevyrobíš, ale běžně se prodává.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.