MajkCZ

Jak se zbavit hlášky „Loadlibrary failed with error 126!“?

Zdravím,
už nějakou dobu se potýkám s problémem při spouštění apliací: např. Sony Vegas, Steam, atd. – zobrazí se okno (https://prnt.sc/im1vq2) a řekne něco jako: loadlibrary failed with error 126… Někde jsem slyšel, že to má co do činění s integrovanou grafickou kartou, je to pravda? Popřípadě, jak se tohoto erroru zbavit? Měl s tím u někdo zkušenosti? Mám grafickou kartu AMD Radeon HD 8750M a integrovanou grafickou kartu Intel® Graphics 4000, procesor Intel Core i5–3230M 2,6ghz (3,2ghz boost) dvou jádro. Příkazy v CMD jsem už zkoušel a nepomohly… Děkuji za jakýkoliv komentář či nápad :) Majk

Odpovědi
aliendrone

Pravděpodobně problém ovladačem či jeho komponentou. Já bych ho jako první zkusil odebrat a nainstalovat znovu (včetně frameworku). Nezačalo to blbnout „náhodou“ po některé z dalších povedených aktualizací?

led

Stáva sa to…
zlá cesta k adrese danej knižnice:
1 – nedostatočná inštalácia
2 – inštalácia (aktualizácia) iného programu, ktorý zmenil adresu danej knižnice pre svoje potreby
Riešenie:
1 – aktualizovať software aplikácie, prípadne celého OS
2 – aktualizovať ovládače hardware
Ak to ani tak nejde -
Preinštalovať aplikáciu:
variant 1 – len preinštalovať s opravou inštalovaného
variant 2 – kompletne odinštalovať a po reštarte nová inštalácia aplikácie

led

s navrhovaným programom reimage ale uvážte svoje ozhodnutie, pokiaľ nie je platený, nie je plne účinný a neustále otravuje otvorenými oknami, správa sa ako vírus.
https://www.cis­tepc.cz/reima­ge-repair-vycisti-vase-pc-ale-ne-zdarma/
https://odstra­nitvirus.cz/vi­rus-reimage/