iceT

Jak vyřešit problém s externím diskem?

Mám dva externí hdd, oba Seagate 2tb,jeden nově rozbalený, v pc se normálně načte, druhý již používaný, jsou kupované chvíli po sobě, po zasunutí do usb ntb zvukem oznámí nové zařízení, ale není vidět. Bezpečně odebrat odebrání nabízí, ale nedělá nic, pokud se kouknu do zařízení a tiskáren, tak je zařízení vidět, a z exteráku vychází zvuk jako když se načítá cd, ale jinak nic. Zkusila jsem restart se zapojeným exterákem, ale nešlo to. Po vytažení se ntb restartoval. Dá se s tím něco dělat? Mám tam hromadu seriálů, a už se nepamatuju, které to jsou. Děkuji.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Mno, to může dlat hafo věcí. Např. pokud si souborový systém vytvořilo zařízení jako TV nebo je souborový systém šifrovaný až po závadu souborového systému či disku samotného.

Já bych zkusil připojit disk pod Linuxem (stačí nabootovat nějaké Live distro), ten na spousty restrikcí Windows dlabe. Ale takhle na dálku nic většího radit nebudu, víš, stačí se mrknout na https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-udelat-u-firefoxu-pri-prechodu-na-youtube-com-aby-se-automaticky-samo-spustilo-video-bez-nutnosti-klikat-na-ikonu – naprosto TRIVIÁLNÍ záležitost, řešitelná „s oběma palci v nose“ a podívej se na ty komentáře v diskuzi pro představu „jednoduchosti na dálku v praxi“. V tvém případě nějkaý kiks může znamenat DEFINITIVNÍ ztrátu dat. Takže radím dát to do ruky někomu, kdo tomu ROZUMÍ.

Další odpovědi
mosoj

Zkus jiný vstup USB.