Katusa

Jak vyprat povlak na matraci?

Dala jsem ho do pračky na 60, nepustilo…drhla mýdlem s jelenem, dávala na něj Vanish i Arial…znovu praůa.Byly na něm takový černý čmouhy, nejsem si jistá, jestli to nebyly zárodky plísně, protože to bylo jenom na spodní straně…v savu se mi to ale prát nechce. Nemáte na to někdo nějaký osvědčený tip? Po mých zásazích to trošku vybledlo, ale úplně pryč to není

Nejlepší odpověď
hanulka11

Já tedy peru vše na 30 st málokdy na 40 st-prádlo mám opravdu čisté- dnešní prášky nesnášejí vyšší teplotu, možná se tím ta špína zažrala do látky. Namoč povlak zítra do studené vody ,nech ho mokrý vybělit na slunci a třeba 2× za sebou třeba tomu sluníčko pomůže