Drmola25

Jak vypocitat vahu v kg potrebnou k natazeni pruziny?

Mam cca 3kg zavazi ktere bude drzet pruzina a potrebuji zjistit spravne rozmery te pruziny aby to 3kg zavazi udrzela bez natazeni do max delky.

Nejlepší odpověď
rigormortis

Jaká pružina? Pružnice, torzní tyč, spirálová nebo šroubovitá pružina?
Udělej si pevnostní rovnici v krutu…vyjde ti číslo…vem si tabulky a najdi si tam šroubové pružiny…najdi si kolik mají cca závitů…poděl číslo počtem činých závitů…navrhni si pružinu.
Proveď s navrhnutou pružinou pevnostní výpočet…pokud vyjde v pohodě…máš to.

Podobně se to dělá i s ložiskama.

Zdroj: http://web.spssbrno­.cz/web/DUMy/SPS,%20ME­C,%20CAD/VY_32_I­NOVACE_13-20.pdf