HančaMílová

Jak vypočítat tenhle příklad z fyziky-měrné skupenské teplo tání

Led o hmotnosti 1,0 kg a teplotě tání 0 stupňu celsia nasypeme do vody o hmotnosti 1,0 kg a teplotě 100 stupňu celsia. Roztaje všechen led? Proveďte diskusi s výpočtem. Moc prosím o radu jak na to.

Odpovědi
Dochy

Kolik energie potřebuje ten led aby roztál? A jakého množství energie by se musela zbavit voda aby vychladla ze 100C na nulu? Zjisti si to, vše důležité budeš mít ve fyzikálních tabulkách a porovnej.