jak vypočítat rovnici 7.x+3=58 ja tomu pořád nerozumim :(

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak to asi jednou budeš zametat ulice. 🙂

7× + 3 = 58 … rovnice, odvozeno od „rovnat se“, na obou stranách je vlastně totéž. Úkolem je najít takové x, aby to platilo, že na obou stranách má ten výraz stejnou hodnotu. No a jak to x najít? … Pomocí (ekvivalentních) ú­prav:

7× + 3 = 58 … odečtu od obou stran (aby zůstala platit rovnost) trojku
7× + 3 – 3 = 58 – 3
7× = 55 … teď vydělím sedmi obě strany, abych dostal x
7× : 7 = 55 : 7
x = 55/7

Další odpovědi
Michal Kole

Lineární rovnice se řeší tzv ekvivakletnímí úpravami. jednoduše čísla a písmenka se přesouvají z jedné strany na druhou. Na jedné straně mají být pouze písmenka a na druhé pouze čísla. Na druhé straně má číslo nebo písmenko opačné znaménko

číslo 3 přesuneme na pravou stranu a změníme mu znaménko na mínus, takže na pravé straně vznikne výraz 58–3 a to je 55
a na levé straně zbyte 7×.

x dostaneme, když 55 lomíme počtem x tedy vyjde zlomek 55/7 nebo desetiné číslo 7,857142857

U každé rovnice se dělá zkouška to zanmená, že si napíšeš výraz 7*x a za x dosadíš co ti vyšlo za x v rovnici

To samé uděláš s pravou stranou a oba výrazy se ti musí rovnat

Pokud to stále nechápeš, napiš mi na michal.kolesa@seznam.cz pokusím se ti to vysvětlit ještě jinak.

Rovnice budeš potřebovat hlavně na střední škole pro řešení odborných problémů.

lexx

Je to myšleno 7*x + 3 = 58 ?
tak potom:
7× + 3 = 58
7× = 55
x = 55/7 = 7.8571428

tom004

Chce to občas zajít do školy.Leckdy se tam dá i něco naučit.