Elak

Jak vypočítat:lim x jdoucí k –1 = (x4-x2+x+1)/(x4+1)? děkuji moc:))

Odpovědi
Michal Kole

  1. Musíš si to roznásobit
  2. pak ti z toho vznikne buď lineární nebo kvadratická rovnice

Lineární rovnice si musíš promněnné a čísla dát každý na opačnou stranu a zároveň změnit znamenénko na opačné, když měníš polohu strany písmenka nebo čísla

U kvadratické rovnice je vzoreček je v matematicko­fyzikálních tabulkách (defakto jsou to 2 vzorce – jedne z nich se nazývá dsikriminant a podle jeho velikosti (kladná, záporná, 0) se vzorec upraví)

manon

Dosadit –1

jpau

Michale, to je limita, ne rovnice, proto je tam to lim.

By oko bych řekl, že to půjde k té –1 (jdu na to jen selskou logikou, že nahoře máš teoreticky nižšší číslo než dole) – to ale nemusí být vůbec pravda (!!!), počítat to nebudu. Nech si to vypočítat např. wolframalphou.

nimbus4

Jeee, a Kolesa by chtěl pracovat jako konstruktér:-)))))))))))))­))))))))). Fór století_:-)