martinakovy

Jak vypočítám strany obdelníku znám-li jeho obsah ?

Odpovědi
anonym

Může existovat libovolně mnoho různých trojúhelníků, které mají stejný obsah – takže, obecně, nelze určit konkrtétní trojúhelník… Na druhou stranu je možné si ´vybrat´ kterýkoli z libovolných, nejjednodušší případ je pravoúhlý rovnoramenný a použít pro výpočet vzorec a = sqrt (2S), b = a, c = sqrt (2 a2) .

Manderius

Tohle nestačí. Musíš mít zadané ještě něco. Např. že jedna jeho strana je o 3 cm delší než druhá nebo tak.