Anulinka

Jak vypočítám obsah trojúhelníku, když znám jen 2 těžnice?

ta= 27mm
tb= 36mm
Těžnice jsou k sobě kolmé.

Nejlepší odpověď
Drap

Těžnice jsou vždy v poměru 2 : 1. Pomocí těžnic si narýsuješ trojúhelník a spočítat obsah zvládneš už snadno.

Další odpovědi
Alesh

Já bych to řešil tak, že bych si nakreslil obrázek a z něj si postupně odvodil, co je potřeba. Jinak je dobré vědět, že těžiště rozděluje těžnice v poměru 2:1.

autacek

Co to je za dotaz, rozumím správně, že tady do otázek pořád někdo připisuje svoje moudra a vnáší chaos?