Leonidas

Jak vypočítám, kolik mám na hodinu, když mám základ?

Zajímalo by mne, jak vypočítám kolik mám na hodinu pokud mám například základ 18600kč.
Nepřetržitý provoz 12 hodin. 3dny 12cky, dva dny volna, pak 2dny 12cky a tři dny volna. Za celý měsíc odpracováno mezi 14–16 dní (Minimálně 14dní, max 16dní).

--
Nezapomínejte na interopunkci.

Odpovědi
Kepler

Pokud nemáš hodinovou mzdu, můžeš si ji vypočítat, ale jen informativně: základ/ odpracované hodiny bez přestávek. Samozřejmě pro každý měsíc to bude vycházet mírně odlišně.

Dochy

Si to spočti… pro každý měsíc víš kolik dní po kolika hodinách odpracuješ… To je obyčejné násobení a dělení. Ale je to jen informativní, pokud chceš mzdu porovnávat s někým kdo má hodinovou sazbu, nebo je to pak důležitý údaj pro některé náhrady mzdy (o to se ale postará účetní)

ivzez

18.600 : (14 × 12) = 18.600 : 168 = 110,7143
18.600 : (15 × 12) = 18.600 : 180 = 103,3333
18.600 : (16 × 12) = 18.600 : 192 = 96,8750

Počet odpracovaných hodin najdete na výplatní pásce.

Poznámka:
Výpočet berte jenom orientačně. Použila jsem Vaše údaje,
ale pravděpodobně máte minimálně jednu přestávku na jídlo
a oddech, ta se nezapočítává do odpracované doby.