Mikel

Jak vyměnit vadnou žárovku v troubě kombinovaného sporáku Mora?

Nejlepší odpověď
Filip84

Obecně se to dělá tak, že

  1. se otevřou dvířka od trouby, protože rozbíjet kvůli tomu sklo je poněkud neekonomické,
  2. na té žárovce bývá žáruodporné sklo, které drží na bajonetovém principu: to se sundá,
  3. stará žárovka se vyšroubuje. Pokud by Ti zůstala baňka v ruce, nebo tak něco, doporučuju vypnout jističem přívod proudu ke sporáku, a pak vykroutit, opatrně, patici kleštěmi,
  4. namísto staré žárovky se našroubuje žárovka nová, pozor, musí to být speciální, tepluodporný, typ!,
  5. našroubuje se zpátky to žáruodporné krycí sklo,
  6. (případně se zajde nahodit jistič sporáku a) zapnutím spínače se ověří, že světlo skutečně svítí.
  7. zavřou se dveře od trouby.

Pokud máš v tý troubě něco jinak: manuál, a nebo volej odbornou firmu.

Jaksi bez uvedení typu, no a tedy možnosti najít manuál, Ti asi nikdo přesně neřekne, jak vyměnit žárovku v tom ausgerechnet Tvým sporáku, že? 🙄

Další odpovědi
seraphico

Nepíšeš přesný typ, ale asi to bude podobné:

https://ctrlv­.cz/x2uL

paul1

S tím jsem měl před časem problémy. Žárovka vyhořela, v troubě nebylo nic vidět, musel jsem používat baterku. Kryt žárovky máme vpravo nahoře na dost špatně přístupném místě. Nedal se povolit. Musel jsem si vyrobit přípravek ze staré PVC trubky od splachovače, má průměr 40 mm. Konec jsem nahřál a vytvaroval do trychtýře pomocí starého bakelitového trychtýře, který jsem předvídavě nevyhodil.
Do takto vytvořeného trychtýře na trubce jsem vložil černou protismykovou tkaninu, název jsem zapomněl. Otáčením trubky jsem kryt konečně povolil, už jsem to chtěl pomalu vzdát. Nakonec to šlo a tímto způsobem jsem povolil i žárovku. Jo ještě – trubka má délku cca 1 m, takže jsem manipuloval celkem pohodlně mimo trouby. Trubku jsem odložil, ještě se asi bude po čase hodit.:-)