dunlop

Jak vyměnit těsnění odvodňovacího ventilku u vodovodního kohoutu?

Je prosím možné vyměnit těsnění, které uzavírá odvodňovací ventilek u kohoutu (viz obrázek)?
Ze „sosáku“ ventilku odkapává voda a pevnější dotažení kličky již nepomáhá.
Děkuji.
OBRÁZEK ZDE: https://eshop­.vodomerypraha­.cz/ostatni-a-pomocny-material/k-270-m-odvodnovaci-ventil-dn-8/

Nejlepší odpověď
Hlada

Vrchní část se dá odšroubovat od spodní části s šestihranem. Těsnění je přišroubované šroubkem.

Další odpovědi
Dochy

Vyměnil bych celej ventil a až pak bych řešil, jestli se dá opravit. Osobně si myslím, že sedlo bude buď zarostlé vodním kamenem, nebo v něm budou vyžrané rýhy.