Jahoda

Jak vyjít s nevlastní dcerou? (Ptám se za kamarádku)

Pěkný večer.

Moje kamarádka si našla přítele. Ten má ve své péči dceru – matka dcery zemřela. Dceři je 14 let. Problém je, že moji kamarádku nechce přijmout a jde dost vidět, že ji nemá v oblibě. Přitom se kamarádka tolik snaží – Snaží se jí vyjít ve všem vstříc, pokouší se s ní navazovat hovory, kupuje jí časopisy, sladkosti (Samozřejmě ne přehnaně), jezdí i s otcem dívenky na výlety, chodí všichni společně do kina apod. Jenže dcera ne a ne si na moji kamarádku zvyknout. Trvá to už měsíc. Žijí společně i s otcem dívenky. Jenže ta nic neocení, navíc je dost hubatá. Jak s ní má kamarádka vyjít?

Je dost nešťastná.

Předem děkuji za každou radu.

Nejlepší odpověď
anonym

věku dcerky se říká hovězí léta,a ty jsou těžké pro pubertální dívku,bijí se zde jednak že dcera může mít pocit že otec chce na její maminku zapomenout,jednak že si dívka myslí že kamarádka chce urvat otce pro sebe a jednak že dívka nechce nahradit svou matku cizí ženskou,nejlepší bude když se kamarádka spojí s psycholožkou,nebo zajde do poradny pro rodinu a dítě,tam jí nejlíp poradí jak postupovat,a řeknou jak s dívkou jednat aby nedocházelo ještě k většímu nedorozumění a souboji mezi nimi

Další odpovědi
panenka

Pro tu holčičku je to velmi těžké žít bez vlastní Maminky a velice ju to bolí že ju stratila.Poradila bych jí at si o všem promluví s přítelem a ten by si pak měl promluvit s tou dcerou že má svou přítelkyni rád,že je to pro něj taky těžké když už tady Maminka není .Jeho dcera je ve věku kdy když to řeknu po svém s takovými dětmi mlátí puberta chce to čas nechat tomu všemu volný průběh a myslím si ,že se to určitě spraví

roxy52

Jestli ji ta maminka zemřela nedávno,tak to její chování je naprosto normální.

poa.li

Chce to čas… Ale osobně si myslím, že dříve než tenhle čas přijde, dcerka „vyletí z hnízda“. Myslím, že se brzy odstěhuje a postaví na vlastní nohy.

venkovan

Soupeří – chrání svého tátu a památku své mámy.
Řekl nechat volný průběh, nevnucovat se moc výrazně a číhat na vhodný okamžik kdy se „upeče“ ženské tajemství před otcem. Sladkosti – to si není to pravé, co jí vzít někam na klasickou babskou akci jako je dnes zumba či po čem mladé dívky touží. Třeba spolu začít kout pikle s oblečením a dalšími vhodnými „in“ doplňky apod. Dát jí stále na zřetel, že ona je paní domu, že tu výsadu přibrala po své mamince a proto respektovat nějaké tradice, uspořádání bytu apod. za pár let se to změní, děvče začne vymýšlet nové bytové úpraby a tam potom lze diplomaticky se domluvit.
Chce to cit a i pochopení, netlačit aby svůj domov měla stále za svůj a za několik měsíců nechtěla raději odejít na internátní školu apod.
A měsíc – to je teprve začátek. Tipl bych tak dva roky než dcera přijme starší ženu jako kamarádku, ne jako svoji matku.

Ella

no, vaší kamarádce bych poradila, ať ji nějaký čas nechá prostě být. Proč by jí měla kupovat sladkosti a časopisy a snažit se být milá, když to holka neocení? Třeba potřebuje jenom čas. Prostě jí nepodstrojovat a chovat se k ní obyčejně a doufat, že holce časem dojde, že lepší „macechu“ by nenašla.
Určitě bych si na jejím místě popovídala s přítelem, ať se alespoň pokusí dceři domluvit, aby na jeho novou přítelkyni nebyla drzá. Nemůže ji donutit, aby ji měla ráda, ale aspoň slušná by k vaší kamarádce být měla a ne zbytečně vyvolávat spory.