Džanička

Ptám se za moji kamarádku…

…která chce vědět od kolika let si dítě pamatuje.Jsou to 3 roky,3,5 nebo více,myslí tím jako přibližně,ví že každé dítě je jiné.Chce to vědět kvůli synovy,kterého otec často bije,a hodně,a děsně na něho ječí,křičí,řve kvůli každé maličkosti.Nebojte vše co jsem napsala se už řeší.Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Q

Některé si zapamatuje zážitky už z velmi brzského dětství – třeba 1/2 roku, je li ten zážitek dostatečně odporný nebo výrazný pro dítě, v různých záblescích, nekonkrétních, většinou zkreslených si jej zapamatuje na vždy. Takže není věk, ve kterém by to dítě nevnímalo! Dokonce i v děloze to přeneseně vnímá.
Osobně mám zážitky z letadla v 1,5 roce 🙂

Další odpovědi
ten který je

Já bych řekl že když dítě zažije nějaké trauma tak si to pamatuje asi tak od těch 4 let.

Zdroj: osobní zkušenost

panenka

milá džaničko já mám dvě holky jedné je 11 let druhé 7 a obě si vše pamatují od 3.5 jak začali chodit do školky. chlapečka mám zatim dvouletého ale u kluků se říkává že u každého je to jinačí ale mám sestru tá má kluka a taky si pamatuje vše od školky (3 a půl let)

Nuk nuk

Je to velice individuální, ale obecně to bývá zhruba od tří let. To už si může pamatovat i konkrétní detaily a okamžiky. Intenzivnější zážitky si ale může člověk pamatovat už z rannější doby.

djaba

Jestli si všechny děti pamatují vše jako já,tak to může být i okolo dvou let.
Jirka

afro.minerva

Já si pamatuju věci co se staly, když mi byly necelé dva roky. Vím to, protože jsem to vyprávěla mámě a ta mi potvrdila, že mi byly necelé dva, když se to stalo. Takže si to určitě pamatovat bude. Jestli je na něj takhle jeho otec zlý, tak by s tím jeho matka měla něco dělat. Nebo bude v dospělosti ten kluk taky na každýho takhle zlej… A bít bych teda svoje dítě nenehala. Vždyť ten otec může toho malýho zabít, proboha. Copak svoje dítě nemiluje, nebo co?!?!?!

anetadela1

Moje dcera si taky pamatuje věci zhruba 2 roky zpátky. Teď jí je 5 let. Ale jak píší kolegové /ině, tak silné zážitky si lze pamatovat i v mladším věku. Já mám zážitek z Maďarska kdy mi byly necelý dva roky, jak jsem si rozsekla hlavu. Jen si pamatuju, jak na sebe koukám v zrcadle někde v krámě, teče mi po tváři krev a moje mamka prosí lidi o kousek něčeho, co by mi na to dala. Jinak nic víc.