jir39ge

Jak vydat svou kuchařku?

Dělám si svoji vlastní kuchařku s vlastními recepty. Zajímalo by mě, kdybych chtěl svou kuchařku vydat, kam mám jít a jestli se platí nějaký poplatek. A pokud mi ji vydají, jestli z toho něco budu mít.

Nejlepší odpověď
quentos

Jako každou jinou knihu – to už se tu řešilo více než desetkrát. https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nova?questi­on=jak+vydat+kni­hu&categoryId=50

Zisk závisí na tom, jak dobře se bude prodávat. Ovšem před odevzdáním rukopisu bych radil najít si dobrého korektora.

Další odpovědi
gecco

Kontaktuj nějaké nakladatelství (resp. – kontaktuj jich několik) a ptej se na podmínky pro vydání nějaké knihy napsané někým zcela neznámým.
Podmínky – kolik budeš muset za vydání zaplatit, se liší podle mnoha okolností – rozsah, kvalita, forma dodání k tisku (tedy náročnost práce korektora…) – samozřejmě i podle nakladatelství (takže skutečnost se bez konkrétních podrobností nedozvíš).
Za zaplacené dostaneš nějaký počet výtisků ´zdarma´ (na to se taky informuj).
V případě komerčního úspěchu můžeš i něco vydělat (na to se informuj též).
___
Pokud jsi známou osobností, dostaneš podmínky lepší.
Pokud je kuchařka extrémně přitažlivá, také získáš lepší podmínky.
😉

Klaproth

Nemusíš nutně kontaktovat vydavatelství, knihu klidně můžeš vydat vlastním nákladem. Obrať se na nějakou tiskárnu a požádej o cenovou nabídku.

mosoj

Jednoduše. Buď si seženeš sponzora nebo si to zaplatíš sám.
Předpokládám, že je tvoje dílo hodno vydání. Nicméně pokud si to zacvakneš, někdo to vydá.

sesednizkola

Poslední a jediná otázka před 2748 dny? :) To už je nějaký pátek :)

Gratuluji k rozhodnutí vydat svou vlastní knihu a přeji mnoho úspěchu. Určitě korektora. Najdi vydavatelství a oni ti řeknou jestli ti knihu vydají nebo ne. Jsou i vydavatelství, kde ti řeknou například ano, vydáme knihu a budete mít tolik a tolik z prodeje knihy (počítej tak 5 procent z ceny pro tebe před zdaněním) nebo nevytiskneme, jen pokud zaplatíte nějaký poplatek, protože není podle nás dost dobrá a tak si riziko ponesete sám. Uvidíš.

Jestli umíš vařit tak se naučíš i googlit.