Tazatol

Jak vyčistit nepoužívaný a zatuchlý kávovar?

Máme kávovar na zrnkovou kávu, který už nebyl dlouho používaný. Teď jsem ho chtěl zprovoznit, ale vytéká z něj zatuchlá voda. Proplach nepomohl. Doporučíte nějakou chemii, kterou bych do toho pustil aby se to vyčistilo? Asi bude potřeba něco silného. Napadl mě klasický Krtek nebo Savo.
Díky

Nejlepší odpověď
Drap

Nejprve bych zkusil k pořádnému vyčištění ocet a sodu. Savo, krtek a podobně bych si do kávovaru nedával.

Další odpovědi
Kepler

Krtek nebo Savo? Proboha, jenom to ne! To je na čištění odpadů nebo pro desinfekci. Mám osvědčený domácí prostředek, a sice normální ocet, klidně zředěný na půl. Odsmraďuju s tím úspěšně ledničku i jiné záležitosti. Nalít do kávovaru zředěný ocet a nechat přejít varem. Pak totéž udělat se lžičkou sody ve vodě, pro neutralizaci octa a nakonec dobře propláchnout. Neměj obavy, pach octa brzy pomine.

nyjono

Je potřeba ho propláchnout opakovaně octovou vodou.
Také to mám za sebou.

dr.luha

Pachy odstraňuje hypermangan 1% roztok by měl stačit. Odbarvit se pak dá kyselinou citronóvou nebo askorbovou (roztokem).