Vercule

Jak vybrat přímotop? (skrz spotřebu)

Odpovědi
Hlada

Každý přímotop má účinnost prakticky 100%. Příkon je rovný výkonu, takže výběr skrz spotřebu nedává smysl. Vybírat se proto dá jen podle účelu.

elkon

Je to otázka příkonu. Je to dnes velmi neekonomické topidlo.

Dochy

Vybereš takový jaký potřebuješ, Efektivita je prakticky 100%, takže volíš výkon takový, abys nezmrzl. Pokud chceš šetřit, kdykoli jej můžeš vypnout. Samozřejmě ještě můžeš zohlednit jak silný máš přívod elektřiny. Pokud máš zásovky jištěné na 10A, nic výkonnějšího než 2kW si nekupuj.

CVB s.r.o.

Dobrý den,

přikládám článek, kde je srovnáno několik typů přímotopů s uvedením jejich výhod a nevýhod. Snad Vám pomůže s výběrem. :)

https://www.ven­tilatory-shop.cz/clanek/e­lektricke-primotopy-s-nizkou-spotrebou

Zdroj: https://www.ven­tilatory-shop.cz/clanek/e­lektricke-primotopy-s-nizkou-spotrebou

Vercule

Díky za doporučení, nakonec jsme vybrali halogenový ohřívač od oravi. Potřebovali jsme něco na chalupu a jeví se jako dostačující :)