Dick

Jaké si pořídit nejúspornější elektrické přímotopy???

Kupuji nemovitost která jé vytápěna krbovémi kamny.Na rychlé zavlažení bych rád pořídil nějaké zařízení na elektriku.Poradte to nejúspornější,pop­řípadě které se dá i načasovat.Odjedu třebe na 3–4 dny tak aby občas přez tu dobu zavlažily místnost.

Odpovědi
Dochy

Slova „úsporné“ a „přímotopy“ není vhodné používat v jedné větě. V zásadě platí pro všechny přímotopy že z 1kW elektřiny udělají 1kW tepla. V těchto mezích můžete uvažovat snad jen o rozdílu ve vzhledu, spolehlivosti, značce, komfortu,… Místo klasických přímotopů (zpravidla těleso nahoře a dole otevřené, v dolní části topná spirála, která se žhaví téměř do ruda a pálí prolétající prach) můžete jako alternativu zvážit olejové radiátory, infrapanely, infrazářiče (infrazářiče budou také v jisté míře pálit prach, ale rychleji nastoupí „pocit tepla“). Pro tato všechna zařízení je možné poměrně jednoduše zařídit ovládání buď časovým spínačem, nebo dálkové s pomocí telefonu nebo internetu (s ohledem na dostupnost v dané lokalitě)

Drap

žádný přímotop neni nijak zvlášť účinný, pokud si elektřinu nevyrábíš sám. Musíš mít dobře zatepleno. Regulaci zapínání lze řešit časovým spínačem, nebo podle teploty termostatem.

tforro

🙂 doporučuji naftového bufíka 🙂

dr.luha

Střídání teploty podporuje srážení vody a tím i plíseň. Lepší je použít např. deskový radiátor 200 W (1Kč/hod) a nechat ho trvale zapnutý.

Hlada

Všechny přímotopy mají prakticky 100% účinnost, takže při stejném příkonu není možné vybrat nejúspornější.
Pro rychlé zavlažení jsou nejlepší teplovzdušné ventilátory, které rychle rozproudí teplý vzduch.

Vercule

My jsme sáhly tady po tomto https://www.o­rava.eu/cz/cs/ha­logenovy-ohrivac-vysoky-ho-82. Chtěli jsme něco na chalupu a je dostačující a vyhovující :).

JarkaHor

Nevíte jak je na tom orava?