Gabullka

Jak vybrat přímotop? Jde mi hlavně o spotřebu.

Odpovědi
magorvkleci

Přímotop je jednoduchá rozžhavená odporová spirála, čím větší příkon, tím větší výkon, na samotném zařízení nejde moc ušetřit. Je určen k rychlému ohřátí vzduchu v malých místnostech, kdy nezáleží na tzv. nočním / denním tarifu, nemá žádnou tepelnou kapacitu. Nanejvýš je pro rychlé ohřátí vzduchu vybaven ventilátorkem.

Olejový radiátor je určen pro delší topení / temperování místnosti, náplň mu dává tepelnou kapacitu, takže se pomaleji rozehřívá, ale po vypnutí dlouho vydrží a proto stojí za úvahu, aby se zapínal jenom (nebo především) na noční tarif (pokud je na přípojném místě / elektroměru rozlišen). Ale mezi nočním tarifem a denním tarifem dnes není takový rozdíl. Asi víš, že tarif se jmenuje „noční“ už jen historicky, správnější název je „nízký“ tarif, protože běží podle okamžitého stavu sítě i několikrát v denní době. Podobně se chovala tzv. akumulační kamna, jen je v nich jiná náplň než olej a oproti olejovému radiátoru byla tepelně izolovaná a nastřádané teplo se z nich pouštělo pomocí ventilátoru.

Infrapanely jsou hodně diskutovaná záležitost, někdo ne ně přísahá, někdo je zatracuje. Mají ohřívat spíš předměty a lidi než vzduch, vzduch v místnosti se ohřívá teprve druhotně. Pocit tepla je při přímém ozářování infrapanelem rychlejší, než u olejových radiátorů, ale účinek rozhodně není tak okamžitý a intenzivní jako u přímotopu.

Zdroj: https://www.al­za.cz/hobby/pru­vodce-jak-vybrat-primotop-art16376.htm

CVB s.r.o.

Dobrý den,
nepíšete kde/za jakým účelem byste přímotop chtěla použít.
V článku níže jsou uvedeny rady a srovnání několika typů přímotopů včetně jejich spotřeby.
Snad pomůže s výběrem.

Zdroj: https://www.ven­tilatory-shop.cz/clanek/e­lektricke-primotopy-s-nizkou-spotrebou

Kajolka

Tak pokud ti jde o spotřebu, tak se musíš podívat na to, jakou ten, který si vybereš, máš… No, jinak se mrkni na Oravu, tam mají skvělou nabídku.