PaTTrick

jak vložit hexagonovou sít přes obrázek?

Pro jednu táborovou hru potřebuji mít jakoby „hřiště“, potřebuji vložit hexagonou sít přes vybraný obrázek. Jde to v nějakém free programu jednoduše? Díky

Odpovědi
aliendrone

To záleží na tom, CO si představuješ pod slovem „jednoduše“. Standardní postup je pomocí práce s „vrstvami“ (layers). Do jedné vložíš obrázek, do druhé hexasíť, pak jednotlivé vrstvy můžeš všelijak upravovat (rozměry, posuny, barvy, průhlednosti a vůbec kdesicosi) a ve finále (až budeš spokojený s výsledkem) vše sloučit do jedné vrstvy. Kterou pak uložíš a vytiskneš.

Velmi známým a dobrým programem je třeba GIMP, pro tvůj účel vyhovuje více než dostatečně. Boužel, jak jsem předeslal, CHCE to trochu přemýšlení a práce, stejně jako když si vzpomeneš, že „chceš snado a rychle uvařit excelentní svíčkovou“. Pokud vrchol tvého kuchtění je ohřátí vody na kafe, tak neexistuje postup „snadno a jednoduše“. A přitom znám HODNĚ lidí, kteří svíčkovou umí opravu MŇAMIKÓZNÍ a všichni ti řeknou, že „to je brnkačka, žádná atomvěda“, tož asi tak. :)

BTW – pokud by se ti něchtělo číst manuál jak na to, tak na tyto základní věci je na YT (i jinde) hromada videonávodů. https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Iewfdkb8rP0 :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.